banner84

Ortaya karışık

Yaş kaç olursa olsun şu soruyu sorabilmek ne büyük meziyet!
Bu zamana kadar ne yaptım?
Sabah oluyor aynı, akşam oluyor aynı. Birbirine benzeyen günleri kovalayanlar mı desem yakalamaya çalışanlar mı desem bilemedim. Günler aylar yıllar derken bir bakmışız elde avuçta hiçbir şey yok gelmiş yol sonuna. Aman ha aklınıza ev araba mal mülk gelmesin. Onlar kıymetsiz demiyorum elbet yalnız bahsetmek istediğim bambaşka.
Bilgi insana farklı kapılar açıyor. Hoşgörünü arttırıyor. Olayları daha geniş bir pencereden seyretmeni ve bu doğrultuda hareket etmeni sağlıyor. Tabi yanlış bilginin de bir o kadar yerlere çektiği detayını unutmadan kuruyorum her cümlemi.
Öğrenecek çok şeyimiz varken boşvermişlik için kıvranıp duruyoruz. Akıl karı değil, olacak işi hiç değil. Nedir bizi böylesine miskin hale getiren? Böylesine benzer günleri geçirip üstüne bir de bu günlere ilişkin kaygı duymak da sanırım gülünecek halimize ağlamaktan öte değil..
Sevin sevmeyin, kabul edin ya da etmeyin ama kapılarınızın ilme bilime açılması şart. Ben böyle rahatım iyiyim hoşum güzelim diyenlere iki çift lafım var. Hep beraber yaşıyoruz. Sadece kendinize değil herkese etkiniz söz konusu. Yani sizden çıkabilecek her tutum çevrenizde de yankı buluyor. Örnek olabilme hesabı..
Düşünelim hep beraber. Gün 24 saat. Acaba her anı için dolu dolu diyebileceğimiz ne var elimizde. Yeni uygulamalar çıkmış diyorlar. Avucumuzun içine sığacak küçüklükte ama herkesin dünyası niteliğinde olan demir parçasını günde ne kadar kullandığımızı tespit etme adına..
Ama sorsan herkes müthiş yoğun değil mi?

YORUM EKLE

banner107