banner84

58 bin öğrenciyi karne heyecanı sardı

Alanya’da 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının birimci döneminde 58 bin 362 öğrenci karne alacak

58 bin öğrenciyi karne heyecanı sardı
Bugün sona erecek olan 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılının birinci döneminde tatile girecek öğrencileri karne heyecanı sardı. Bu yıl Alanya'da 200 okulda eğitim ve öğretim gören 58 bin 362 öğrenci karne alarak 3 bin 500 öğretmenle birlikte yarıyıl tatiline girecekler.
'ÇOCUKLARINIZI NOTLARIYLA DEĞERLENDİRMEYİN'
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er," Velilerimize en hassas cümlemiz şudur, karneler çocuklarımızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerinde ki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Karnelerinde ki notlarla çocuklarını değerlendirip, kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerini yol açıcı sözlerden uzak durmaları ve çocuklarımıza tatilde daha çok zaman ayırıp, zaman geçirmelerini öneriyoruz" dedi.
'TATİLDE ÖDEV DEĞİL AİLENİZLE VAKİT GEÇİRİN'
Tatil boyunca öğrencilerin ödev yapmamalarını aileleriyle vakit geçirmeleri gerektiğini söyleyen Er," Çocuklarımız bir dönem boyunca çalıştılar. 15 günlük dinlenmeyi hakettiler. Biz tatil boyunca ödev değil, sosyal aktiviteler, ailesiyle beraber ortak kültürüle ve sosyal faaliyetlerde bulunmalarından yanayız. Asla çocuklarımızın test çözme, ders çalışma yönünde bir temayülümüz yoktur. Bakanlığımızında yaklaşımı bu yöndedir. Çocuklarımızın sosyal, kültürel, birbirine daha yakın ilişki kurabileceği faaliyetleri öneririz. Zaten bu çocuklar anne ve babalarıyla okul döneminde okulda oldukları için ayrı kalıyorlar. Bu tatil döneminde çocukların aileleriyle olmalarını önemsiyoruz" diye konuştu. Öte yandan 2016 -2017 Eğitim öğretim Yılı ikinci dönemi 06 Şubat 2017 tarihinde başlayacak olup 09 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107