banner84

Alanya bakanının arkasında

Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeni hükümet sistemi kabinesinde yeniden Dışişleri Bakanı olarak görev alması hakkında halk görüşlerini Alanya Postası'na aktardı

Alanya bakanının arkasında
Efsa Nur SERT
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Temmuz'da Meclis'de yeminini etmesinin ardından açıklanan kabinede Mevlüt Çavuşoğlu yeniden Dışişleri Bakanı olarak yer aldı. Mevlüt Çavuşoğlu'nun iki dönem üst üstte Dışişleri Bakanlığı görevini yürütmesinin ardından, yeni kabinede de bakan olarak görevlendirilmesi Erdoğan'ın, Çavuşoğlu'ndan vazgeçmediğini bir kez daha gösterdi. Alanya'nın evladı olan Çavuşoğlu'nun yeniden bakan olarak devam edeceğinin açıklanmasıyla sevince boğulan Alanyalılar, yeni hükümet sistemi kabinesi ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. 
'İL OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ'
Hüseyin Özkaya, "Ben, Mevlüt Çavuşoğlu'nun son dönemde dış politikayı iyi yönlendirdiğini düşünüyorum. Seçilmesinin sebelerinden biri de bu bence. Çoğu bakan kabinesinin dışında kalmışken onun görevine devam edecek olması kendisinin işini iyi yaptığını gösterir. Bu durumun Alanya'ya katkısının da çok olacağını düşünüyorum. Çünkü il olma yolunda ilerliyoruz ve Alanya'nın Dışişleri Bakanı olması bizim için çok sevindirici ve gurur verici bir şey. Mevlüt Çavuşoğlu' da çalışkan birisi ve kimseyi hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyorum. Görevini yine iyi bir şekilde yerine getirecektir. Dolayısıyla biz memnunuz. Herkes için hayırlısı olsun" ifadelerini kullandı.
'İSABETLİ BİR KARAR'
Ali Bukur, " Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeniden kabinede bulunmasından bir Alanyalı olarak son derece memnunuz. Hem Alanya olarak hem de Türkiye olarak yapmış olduğu çalışmaların yanında vermiş olduğu hizmetlerden dolayı yeniden kabinede olmasını isabetli bir karar olarak buluyorum. Mecliste ve yurtdışında da ülkemizi en gür sesle temsil ederek bunu gösterdiğini düşünüyorum" dedi.
'BİZLER İÇİN FAYDALI OLACAKTIR'
Mustafa Karagöz, "Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun tekrar Dışişleri Bakanı olarak seçilmesi bizleri sevindirdi ve onurlandırdı. Alanya'dan Dışişleri Bakanı'nın çıkması her zaman bizler için faydalı olacaktır. Ülkeye faydalı olacağından dolayı biz gururluyuz ve kendisine çok teşekkür ederiz. Alanya'ya da gerekli önemi verdiğini düşünüyorum. İlçe olmasına rağmen bir ilgi gibi yatırımları onun sayesinde alıyoruz. Umarım aynı şekilde devam eder. İnşallah bu gidişle ilerde il de oluruz" ifadelerini kullandı.
'GURUR DUYUYORUZ'
Kemal Yalçıner, "Alanyalı bir esnaf olarak Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeniden kabinede olması mutluluk verici ve gurur duyuyorum. Tüm çalışmalarının yanında Alanyamıza yapmış olduğu birçok hizmetinden, katkısından dolayı halkımıza vermiş olduğu değeri her alanda göstermesinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.
'BAKANIMIZDAN MEMNUNUZ'
Mustafa Seyhanlı, "Alanyamızın gururu olan Mevlüt Çavuşoğlu'nu yeni hükümet sisteminde tekrar görmek bizleri oldukça mutlu etti. Bakanımızdan memnunuz ve gerekli olan çalışmalarını yaptığını düşünüyoruz. Siyasi ve diplomatik alandaki donanımlılığı ile devlet büyüğümüzün vermiş olduğu karardan memnunuz. Bundan sonraki çalışmalarını da memnuniyetle bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 21:27
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107