banner84

Antalya'nın imarı Başkaptan'a emanet

9 üyeli Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanlığı'na AKP'li Kerim Başkaptan seçildi. Artık Kaş ile Gazipaşa arasında imar konularında son kararı Başkaptan verecek

Antalya'nın imarı Başkaptan'a emanet
- Kerim TOKSÖZ

Verdiği her sözü tutan ve Alanya'ya yapılacak her projenin de detayına kadar bizzat kendisi ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'ya verdiği önemi bir kez daha kanıtladı. 2017'nin Nisan ayında Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nu belirlemek içinde meclisten 9 üyeyi seçti. AKP'li Abdurrahman Yılmaz, Esat Göyük, Kerim Başkaptan, Cenk Halil Bayaz, Hasan Ali İrban ve Ahmet Büyükalça, CHP'den Erkan Demirci, Oytun Eylem Doğuş ve Selçuk Senirli seçildi. 
TÜREL ONAY VERDİ
Yeniden İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı'nı seçmek için 9 üye biraraya geldi. Bazı üyeler, 'Kerim Başkaptan başkan olsun' yönünde teklifte bulundu. Başkaptan, 'Benim Alanya'dan gelip, gitmem zor olur ve bu yüzden Antalya merkezde ikametgah eden bir arkadaşımız başkan olsun' diyerek üyelerin başkanlık teklifini kabul etmedi. Bunun üzerine devreye giren Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, 'Kerim Başkaptan, İmar ve Bayındırlık Komisyonu başkanı olacak. Kaş'tan, Gazipaşa'ya kadar imar konularına öncelik verecek. Nerede bir sorun varsa da birlikte çözeceğiz" dedi. Türel'in bu sözleri üzerine AKP'li Başkaptan başkan seçildi. 
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 08:16
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107