banner129

'Başkana söyledik gereğini yapacak'

Alanya Postası'nın gündeme taşıdığı Portakal büfelerin portakal suyu hariç, yiyecek ve masa ile sandalye koymalarına ilişkin Değirmenci açıklamada bulundu

'Başkana söyledik gereğini yapacak'
Alanya Otelciler Pansiyoncular, Lokantacılar, Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Portakal büfelerde yiyecek satıldığına dair henüz bir şikayet almadıklarını, fakat böyle bir durumda müdahale edeceklerini söyledi.  Değirmenci," Portakal büfeler daha çok içeçek üzerine satış yapan işletmeler. Fakat açılış amacında sadece portakal suyunu tanıtmak, Alanya'nın portakalını değerlendirmek amacıyla kurulan bir fikirdi. Bununla ilgili biz şikayetimizi Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'e bildirdik. Kendisine anlattık. Portakal büfelerin amacı içerisinde kullanılması gerektiğini söyledik. Başkanımızda bu konu ile ilgili tedbir alacağını, gerekli denetimleri yaptıracağını söyledi" dedi. 
'SAHİLDEKİ BÜFELERİN ÖNÜNE GEÇEMEDİK'
Değirmenci, "Bizim esnafımızın asıl sıkıntısı portakal büfelerin haricinde, sahil kesimindeki büfeler. ALTİD'in kiralamış olduğu büfeler var. Yiyecek meselesi bizim esnafımız yani lokantaları ilgilendiren bir durum. Yıllardan beri yiyecekler orada satılıyor. Malesef bunun önüne geçemedik. Belediye Başkanımız ve ALTİD'e bu konuda çağrımız var. Portakal büfelerin denetlenmesi gerekiyor. Amacı dışında kullanılmaması lazım. 
BAŞKANIMIZ GEREKLİ DENETİMLERİN YAPILACAĞINI SÖYLEDİ'
Portakal büfeler her ne kadar amacı dışında kullanılsada yemek satışı satıldığına dair bir bilgi bizim odamıza ulaşmadı. Yemek satışı olduğu anda bizler zaten müdahale ederiz. Ancak içeçek olarak herşeyi satabildiklerini biliyoruz. Masa ve sandalye atıldığını bizler bizzat gördük. Bu konuyu da Belediye başkanımıza ilettik. Amacı dışında kullanıldığını gördük. Esnafımızında bu durumda sıkıntısı olduğunu ilettik. Bu konuyla denetimlerini arttıracağını söyledi kendileri. Biz yapmamız gerekeni yaptık. Konunun arkasında duracağız. Takibini sağlayacağız" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 08:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107