banner84

Elektriğinizi kendiniz üretin

Multi Group, güneş ışığından elektrik üretmeye başladı. Bu sisteme sahip olan herkes, ihtiyacı olan elektriği kendisi üretebilecek

Elektriğinizi kendiniz üretin
 Alanya'da faaliyet gösteren Multi Group bünyesindeki Multi Elektrik, güneş ışığını elektirk enerjisine dönüştüren sistem ile bölgede çok öenmli bir yeniliğe imza attı. Sistemle ilgili çalışmalar hakkında gazetemize bilgi veren Multi Group Yönetim Kurulu Başkanı Atila Günkaya, bu alanda bölgede ilklerden birisi olduklarını vurgulayarak, Türkiye'de benzeri olmayan, örnek bir tesis kurduklarını söyledi.
Elektrik enerjisi üretme konusunda yasal zemin oluştuktan sonra yatırım yapmaya başladıkalrını anlatan Günkaya, "Şu anda hizmet verdiğimiz binamızın ihtiyacı olan elektrik enerjisinin büyük bölümünü kendimiz üretiyoruz. Bu işin eğitimini aldık, alanında uzman olan arkadaşlarımızla profesyonel bir ekip kurarak çalışmalarımıza başladık. Bölgemize uygun şartlarda tesisimizi kurarak elektrik üretmeye başladık" dedi.
ANAHTAR TESLİM TESİS
Bu sisteme sahip olan herkesin, ihtiyacı olan elektik enerjisini üretebileceğini ifade eden Multi Group Yönetim Kurulu Başkanı Atila Günkaya, "Kendi elektriğini üretmek isteyen herkese bu sistemi anahtar teslim kuruyoruz. Binaların çatılarına, mimariye uygun bir şekilde sistemimizi yerleştiriyoruz. Güneş ışığından elektrik üreten panellerin yanısıra, ısı pompaları da kurarak sıcak su ihtiyacını da karşılıyoruz. Bu sistemin ömrü yaklaşık 40 yıl, oldukça verimli ve uzun ömürlü bir sistem" dedi.
5 YILDA AMORTİ EDİYOR
Güneş ışığını elektrik enerjisine çeviren bu sistemin, ortalama 4-5 yılda kendisini amorti ettiğini de ifade eden Günkaya, "Sistemimiz çalışmaya başladıktan sonra elektrik faturası ödemek gibi bir derdiniz olmayacak. Ortalama 4-5 yıllık bir sürede sistem kendisini amorti ediyor ve bu sürede sonra elektrik enerjisine bedava sahip oluyorsunuz" şeklinde konuştu.
HİZMETTE SÜREKLİLİK ESAS
Sistemi anahtar teslimi kurduktan sonra da hizmetlerinin devam ettiğini belirten Atila Günkaya, şu bilgileri verdi: "Proje uygulama, montaj ve sistem entegrasyonunu yaptıktan sonra da hzimetlerimiz devam edecek. Bu aşamadan sonra, bakım ve onarım, teknik müdahele, servis hizmeti ve güvenlik gibi pek çok konuda hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Kendi elektriğini kendisi üretmek isteyen herkes bu sistenden faydalanarak, önemli kazançlar elde edebilir."
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157