banner84

Evlatları parasız mülkleri sahipsiz

Vakfın kasasında para olmasına rağmen Hamdullah Emin Paşa Vakfı'nın burs verdiği 80 öğrenciye bu yıl paraları ödenmedi. Vakfa ait Mahmutseydi Mahallesi'ndeiki Çıkrık Restoran'da sahipsizlikten yıkılmak üzere

Evlatları parasız mülkleri sahipsiz
Hamdullah Emin Paşa'nın mahallesinde yoksul öğrencilerin okuması için kendi adına kurduğu Vakfın kasasında binlerce TL'lik parası olmasına rağmen burs için başvuruda bulunan 80 öğrencinin bu yıl burs ücreti ödenmedi. Burs ücretini alamayan öğrenciler, Hamdullah Emin Paşa Vakfı Yönetim Kurulu'na sitem ederken, paraların biran önce yatırılmasını istediler. Öğrenciler, "Kasada para çok ama bizlere yılda 800 TL'lik burs veren yok. Hamdullah Emin Paşa, bu vakfı kururken geliriyle öğrenciler okusun diye kurdu. Ama bu konudaki tüzüğü insanlar dinlemiyor, dinlemek de istemiyor" dedi. 
ÇIKRIK'IN YIKILMASI AN MESELESİ
Hamdullah Emin Paşa Vakfı'nın bünyesindeki bazı taşınmazlarda kaderine terk edilmiş durumda. Bu taşınmazlardan birisi de Hamdullah Emin Paşa'nın doğduğu Mahmutseydi Mahallesi, Çıkrık Mevkii'ndeki Çıkrık Restoran. Çıkrık Restoran'ın içersinde bulunan masa, sandalye, bıçak ve kaşıklar kimliği belirsiz kişi ve kişilerce çalınırken, bu binada bakım ve onarım çalışmaması yapılmamasından dolayı da bina çökmek üzere. Hamdullah Emin Paşa'nın bu mallarını gören vatandaşlar, "Paşa'nın emanetlerine kim bakacak?' diye soruyorlar. 
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 08:19
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107