banner84

'Hayal kırıklığı yaşadık'

Alanya plajlarının temizliğinin nasıl olduğunu sorduğumuz yerli ve yabancı turistler "Alanya'nın çok güzel bir şehir. Fakat denizinin temiz olmaması bizleri hayal kırıklığına uğrattı" dedi

'Hayal kırıklığı yaşadık'
Sara İsmet ÇİNPOLAT
Sıcak yaz aylarında yerli ve yabancı turistler sıcaklığın etkisinden bir nebze kurtulmak için plajlara akın ediyor. Ancak bilinçsiz insanların ve tur teknelerinin denize attıkları çöpler yüzünden turistler bekledikleri manzara ile karşılaşamıyor. Denizi ve kumsalı ile övünen Alanya'nın bu manzarayı haketmediğini belirten turistler, Alanya'nın güzel şehir olduğunu fakat denizlere atılan çöplerin rahatsız edici olduğunu söylediler. 
'RAHATSIZ EDİCİ BİR DURUM'
Zınnatullın, Ruslan, Varlamov Mıxaıl, "Alanya'nın denizi gerçekten güzel ama her plajı için geçerli değil. Bazı plajlarda şunu gördük ki denizinde çöpler var ve bu hoş değil. Bir tatil yerinin denizinde çöp olması rahatsız edici  fakat Alanya güzelliği ile bunu görmezden gelmemizi sağlıyor. Turizm başkenti olan bir yerin denizinin böyle olması bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Alanya gerçekten güzel bir yer ve burayı seviyoruz." dedi           
  'SAĞLIĞIMIZ İÇİN DOĞRU DEĞİL'
Vera Osıpova, "Geldiğimizde çok sevindik, deniz rahatlatıcı, ılık ve temiz. Plajlarda  bembeyaz kum görmek isterdik ama çöplerin olması pek hoş görünmüyor. Ayrıca yüzdüğümüz yerde çöp olması bizi rahatsız ediyor ve bu sağlığımız için hiç doğru değil. Buna rağmen çocuklarımız Alanya'yı seviyorlar ve eğleniyorlar. Alanya gerçekten huzur veren ve insanın içini ısıtan bir yer" ifadelerini kullandı.
'HALK PLAJI İÇİN AYNISINI SÖYLEYEMEM'
Zafer Dicle Yazıbakan, "Alanya'yı çok seviyorum özellikle sahilini, buralara bayılıyorum. Deniz gerçekten güzel, güneş denizin üstüne çok güzel parlıyor. Gözümü kapatıp denizin sesini duyduğum zaman farklı bir dünyaya sürüklendiğimi hissediyorum. Alanya'nın insanları ile pek bir ilişkim yok, fırsat bulduğumda denize giderim ve balıklar ile yüzerim. Tersane tarafında bulunan deniz çok güzel ve temiz bunun dışında Belediye arkasında bulunan halk plajının denizine de gidiyorum fakat orası için aynısını söyleyemeyeceğim. Burayı seviyorum ve herkesin buraya gelmesini tavsiye ederim"şeklinde konuştu.               
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 21:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEVAT MÜSEVİTOĞLU
CEVAT MÜSEVİTOĞLU - 3 yıl Önce

"BUGÜNKÜ GAZETENİZDE; AYIBIMIZI YÜZÜMÜZE VURDULAR, HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK BAŞLIKLI YAZINIZ ÎÇÎN TEŞEKKÜR EDÎYORUM,BİZLERİ DE ÇOK ÜZÜYOR, MÜMKÜNSE; OBA ÇAYININ DENÎZE DÖKÜLDÜĞÜ YERDEN, KÖPRÜNÜN ALTINDAN, AKŞAM SAATLERÎNDE SU NUMUNESÎ ALIP TAHLÎL ETTÎRME ÎMKÂNI OLURSA, SANIYORUM ÇOK DAHA VAHİM OLDUĞUNA ŞAHÎT OLACAKSINIZ, ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DÎLÎYORUM, TEŞEKKÜRLER. !

SIRADAKİ HABER

banner107

banner157