banner84

Kemal Atlı verdiği 3 Milyon TL'yi geri istedi

Turizmci Kemal Atlı, 15.5 dönüm arazinin satışının iptali üzerine vakıfa verdiği 3 milyon TL'lik alacağını faiziyle birlikte geri istiyor.

Kemal Atlı verdiği 3 Milyon TL'yi geri istedi

SATIŞ İPTAL OLMUŞTU

Dönemin Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir ve AKP'li Hasan Sipahioğlu'nun döneminde Hamdullah Emin Paşa Vakfı'nın 15.5 dönümlük arazisinin satışı karşılığında Mütevelli Hayeti ile 8 milyon TL'lik ücreti ödemeyi kabul eden iş adamı Kemal Atlı, bu paranın 3 milyon TL'sini ödemişti. Vakıflar Genel Müdürlüğü, 52 milyon TL değerindeki arsanın 8 milyon TL'ye satılması nedeniyle satışın iptali yönünde karar vermişti.

"FAİZİYLE PARAMI ÖDEYİN"

ALANYA Asliye Mahkemesi, müfettiş raporunu gerekçe göstererek, vakfın arazisinin satışına da onay vermedi. Satışın iptali üzerine turizmci Kemal Atlı, Hamdullah Emin Paşa Vakfı Müdürlüğü'ne 13 Mayıs'ta bir dilekçe sundu. Atlı, "Mahkeme, arsa satışını iptal etti. 15.5 dönümlük arazi karşılığında vakfa ödediğim 3 milyon TL'nin faiziyle birlikte şahsıma ödenmesini istiyorum" diye konuştu.

TOPLANTILAR BAŞLADI

KAYMAKAM Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, işadamı Kemal Atlı ve AKP'li Sipahioğlu dün özel bir toplantı düzenlediler. Basına kapalı yapılan toplantının içeriğine ilişkin bir açıklama yapılmazken, Atlı'nın alacağı olan 3 milyon TL'nin geri ödenmesine ilişkin bir görüşme yapıldığı gelen haberler arasında. Bu ödemenin yaplıp, yapılmayacağı ise merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Şenses
Ahmet Şenses - 4 ay Önce

Yıllarca kullandığına saysın

SIRADAKİ HABER

banner107