banner129

Muhtarın şikayetleri saymakla bitmedi

Kızlarpınarı Mahalle muhtarı Ahmet Çorbacı, mahalle halkının bir çok sıkıntısı olduğunu söyleyerek yetkililerin bir an önce sorunlara çözüm üretmelerini istedi

Muhtarın şikayetleri saymakla bitmedi
'MAHALLEMİZDE YOKSUL İNSAN ÇOK VAR'
Mahalleli ile arasının çok iyi olduğunu ve bir sıkıntıları olduğunda hemen kendisini aradığını söyleyen Çorbacı, "Mahalleli ile aram çok iyi, seçmenlerimiz büyük. Tabiki ister istemez sorunlar var. Sokaklar olsun, mahalle olsun bu gibi sıkıntılar var. Mahallede birisinin başı ağrıyor hemen beni arıyor. Evde yangın çıkıyor, muhtarı arıyor. Mahallemizde yoksul insanlar çok. Dışarıdan gelen insan çok. Alanya'nın yerli halkı gidip de başkasından yardım isteyemiyor. Biz de elimizden geldiği kadar tespit etmeye çalışıyoruz. Şuanda Alanya Belediyesi sağolsun, 'Gönül Pınarı' diye bir proje hazırladı. Yardımseverler oraya kıyafetlerini götürüyorlar. Alanya Belediyesi bize kartlarını gönderdi, biz de yoksullara bu kartlardan veriyoruz. İhtiyacı olanlar gidip oradan kıyafetlerini alıyorlar. Mağazalardan da kıyafetler geliyor. Bu konuda bize yardımcı oluyorlar." şeklinde konuştu.
'DESTEK GÖRMEDİĞİMİZ KURUMLAR VAR'
Destek görmediği kurumlar olduğunu ve mahallenin genel sorunlarından bahseden Çorbacı, "Destek göremediğimiz kurumlar var. En büyük sorun otogarın ordaki arıtmadan gelen kokudan apartman sakinleri çok şikayetçi. Bizim Alanya'da en büyük cami olan Alanya Özmüftüoğlu Camisi. Orada bir tıkanıklık var. Her ay Belediye'den açtırtıyoruz. Oranın acilen onarılması ve giderilmesi lazım. 2 senedir uğraşıyoruz. Ramazan geldi, yine tıkanıklık meydana gelecek. Orayı da açtırabilirsek mahalleli çok memnun olacak. Bazı kanalların üstü açık bırakılmış, sivrisinek çok çıkıyor. Mahalleli bundan da çok rahatsız. Kaldırımlar da çok ötü durumda. Tedaş buradaki elektrik direklerini de alacaktı, almadı. Çok kötü bir görüntü. Böyle olunca elektrik de gelmiyor. Turistler her zaman buradan denize gidiyorlar. Onlar için de hoş bir görüntü olmuyor. İsmimizi taşıyan Bamyacı sokakta da kaldırım yok. Bu durumdan da şikayetçiyiz." dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107