banner84

Portakal büfeler kafeterya oldular

Portakal büfeler kafeterya gibi masa sandalya koyarak müşteri almaya başlayınca esnafın tepkisini çekti

Portakal büfeler kafeterya oldular
Şehrin muhtelif yerlerine konulan portakal büfeler işi daha da ileriye götürerek kafetarya gibi hizmet vermeye başladılar. Büfe etrafına konulan küçük masa, sandalye ve taburelerde müşteri ağırlayan büfelerde portakal suyu satışının dışında fabrikasyon meyve suyu ve meşrubat satışı yapıldığı dikkat çekiyor. Büfelerin amacının dışına çıkmasına tepki gösteren esnaf ise, belediyenin bu tür faaliyetleri denetim altına alarak izin vermemesini istiyor.
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 10:21
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa yılmaz
Mustafa yılmaz - 4 yıl Önce

olayın tehlikeli yönü büfelerin eğitimsiz amaçları sadece para kazanmak olan veya yaz ay'ı için alanyayı tercih eden doğu kökenlilerin eline geçerse işte o zaman yandık her türlü himeti verirler turizm. vede alanya çocuklarımız. yandı iyi. takip edilmeli çok seçimi olunmalı

Barmen
Barmen - 4 yıl Önce

Yakında restoran bar olur canlı müzik yaparlar

Barmen
Barmen - 4 yıl Önce

Denetim yok kural yok herkese herşey serbest

Esnaf erol
Esnaf erol - 4 yıl Önce

alanya'da yeni iş imkanı olsun diye dağıtılan portakal büfeleri maalesef esnafın tadını tuzunu kaçırmıştır. büfeler ilk verildiği gibi hizmet etseler sorun yok. herkesin rızkını Allah verir. sonradan hepsi farklı işyerlerine dönüştü. üstelik alanya'nın en güzel yerlerinde. ayak müştesirisinin en çok gezdiği yerlere kurulan büfeler gazetenizde yazdığınız gibi kafeterya oldular. yani ruhsatsız denetimsiz kontrolsüz işyerleri türemiş oldu. sokak aralarında ruhsatlı vergi levhalı yüksek kira ödeyen lokanta, kafeterya çay ocaklarının bu büfelerle rekabet etmesi imkansız. bazı duyumlarımıza göre büfelerden bazıları üçüncü şahıslara kiraya veriliyormuş. para karşılığı el değiştiren büfeler ilerde alanya'nın başını ağrıtabilir. bir de canlı müzik yapan büfeler var sahillerde. gece sahilleri şöyle bir dolaşın bir çok büfede canlı müzik yapılıyor. bunlara kim nasıl müsade ediyor neden denetlenmiyor anlamış değilim.

esnaf erol
esnaf erol - 4 yıl Önce

belediyenin sözde aile çay bahçesinde canlı müzk yapılıyor. gündüz çay bahçesi gece basbayağı bar olarak hizmet veriyor. herkes her yerde her işi yapmaya başladı. buna dur denilmezse bizim gibi ruhsata göre iş yapan esnafın işi gerçekten çok zor. hem bağlı bulunduğumuz oda pansiyoncular odası hemde alanya belediyesi bu işe el atmalı esnafına sahip çıkmalı. kimseye çamur atmıyorum karalamıyorum. kimseyi zan altında bırakmıyorum. görünen köy kılavuz istemez. hizmet sektöründe esnaflık yapıyorum. esnaf erol diyeyim yeterli.

SIRADAKİ HABER

banner107