banner129

Taksicilerin rant kavgası

Mahmutlar'da bulunan taksiciler birer taksi daha satın alıp Kargıcak sınırına durak açmaya kalktı. Olaya tepki gösteren Kargıcaklı taksiciler yetkilileri göreve davet ettiler.

Taksicilerin rant kavgası
- Haber Merkezi
RANT BÜYÜK
Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, taksicilerin iddiasına göre Mahmutlar Mahallesi'nin hızla geliştiğini bahane ederek beldede taksicilik yapan 15 esnafa birer taksi daha almalarını istedi. Alanya'nın ücra köşelerinde bulunan plakalar ucuz fiyata satın alınarak Mahmutlar'a götürüldü. Bir ticari taksinin durağı ile birlikte 500 bin lira olduğu Mahmutlar'da taksiciler bu yöntemle müthiş bir rant elde etti. Akkaya'nın desteğini alan Mahmutlarlı taksiciler, bununla da Kargıcak sınırına taksi durağı açmaya kalktılar. İki taksi durağında çalışan taksiciler arasında büyük gerginlik Akkaya'nın uygulamalarıyla iyice zirveye çıktığı söylenildi. 

DERE BEYİ GİBİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin izni olmadan Mahmutlar'a 15 taksi ilavesini kafasına göre yapan Akkaya'ya UKM "dur" dedi. Akkaya'nın tüm teklifleri "Rant sağlandığı" gerekçesiyle UKM tarafından reddedildi. UKM, Alanya'nın doğusunda bulunan taksicilerin tamamı birer taksi daha alsın adaletli bir şekilde tek durakta birleştirelim teklifine Akkaya'nın karşı çıkması ise soruları beraberinde getiriyor.
BİZİM EKMEĞİMİZLE OYNUYOR
Kargıcak Taksi durağında bulunan taksiciler ile Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya'nın üyelerine eşit davranmadığını belirterek, "Kargıcak taksinin elinde sadece 5 otel var. Bu otellin müşterilerini Mahmutlar taksiye kaydırmak için Kargıcak sınırına durak açıyor. Böyle terbiyesizlik olmaz. Allah'tan adaletli bir şekilde hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi var. Geldi kanunsuz olduğunu taksicilerin çalışma izin belgesi olmadığı için durağı mühürledi" diye konuştular.

5 AYDIR UĞRAŞIYOR
Alanya'da 890 taksici olduğunu dile getiren Kargıcaklı taksiciler, “ Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya zaten oda başkanlığını kafasında bitirmiş, Geçmişiyle muhasebe yapıyor kafaya taktığı bizim gibi insanların ekmeği ile oynuyor. 5 aldır Mahmutlar taksinin sorununu çözmek için haftanın iki günü UKM'ye gidip geliyor. Yazıklar olsun bizde o odanın üyesiyiz" diye konuştu.
RANT KOKUYOR
Mahmutlar taksi durağının şuandaki piyasa değerinin plaka ve taksiyle birlikte 500 bin TL olduğunu söyleyen taksiciler, "Arkadaşlarımız 'çok olsun bizim olsun" diyorlar. Gittiler her biri Alanya'nın en ücra köşelerindeki taksi plakalarını 150- 200 bin liraya satın aldılar. Bu plakaları Mahmutlar'a götürünce değeri bir anda 500 bin liraya çıkıyor. Ben yıllardır çalışırım taksiden 300 bin TL para kazanmadım. Bu ranta izin verilmemeli " diye konuştular.


Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 08:09
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan aga
sinan aga - 4 yıl Önce

alanyada hiç bir duraktaki plaka 500 bin etmez ayrıca hiç bi duraktan 150 200 bine plaka alamazsiniz yalan haber yapmayın

SIRADAKİ HABER

banner107