banner84

Turizmcilerin bakan sevinci

Yeni Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığına Mehmet Ersoy'un getirilmesi ile Alanyalı turizmciler görüşlerini Alanya Postası'na aktardı

Turizmcilerin bakan sevinci
Mevlüt UYGUR
Türkiye'nin yeni hükümet sistemine geçmesiyle birlikte yeni kabinede yer alan isimler açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Turizm Bakanlığına Mehmet Ersoy'u getirdi. 1996 ve 1997 yıllarında  Refah Partisi Hükumetinde Turizm Bakanlığı yapan Bahattin Yücel'in ardından ilk kez bir turizmci Turizm Bakanlığına getirildi. Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilmesini, Alanyalı turizmciler sevinçle karşılayarak, kendisinin turizmin içinden geldiği için turizmle ilgili konularda daha doğru karar vereceğini söylediler. Turizmciler yeni Turizm Bakanı ile ilgili düşünceleri ile birlikte talep ve önerilerini Alanya Postası'na aktardı. 
'TURİZMDE ALTIN YILLARI YAŞAMAYI ÜMİT EDİYORUZ'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Öncelikle, daha düne kadar Kültür ve Turizm bakanlığının kapatılması ile ilgili söylentiler olduğunda bu duruma en çok üzülen biz turizmcilere, turizmci bir meslektaşımızın bakan olarak getirilmesi haberine hem çok şaşırdık hem de çok mutlu olduk. 
Şu ana kadar Turizm ile ilgili sorunlarımızı her türlü konuya hakim olan sayın Dışişleri bakanımıza aktarıyorduk. Kendisi dış işlerinin yanı sıra birçok konuda bizleri hem dinliyor hem de sorunlarımızı çözüyordu. Sayın bakanımızın turizmciler için bundan sonrada Akdeniz’e gönül veren biri olarak aynı konularda bir abilik yapacağını biliyoruz ve bundan dolayı çok şanslıyız. 
Yeni bakanımızın  Ets turdan dolayı bir acenta tecrübesi olması,  Voyage , Maxx Royal otellerinin işletmeci olması ve Atlas Jet uçak firmasının sahibi olması, TÜRSAB yönetim üyesi olmasından dolayı Turizm konusuna hakim,  sevilen  ve  saygı gören bir büyüğümüzdür. 
Böyle bir kişinin bakan olması turizm camiasında sevinçle karşılanmıştır. 
Kendisi ile ilerleyen dönemlerde daha öncelerde olduğu gibi Alanyalı turizmciler olarak mutlaka görüşeceğiz.
 Dosyamızı sunup, desteklerini isteyeceğiz. Fakat bundan sonraki dönemlerde hepimizi inanıyoruz ki Diğer bakanlıklarla birlikte uyumlu çalışıldığı takdirde sadece Alanya değil tüm turizm beldelerimiz ve Türk Turizmi çok farklı bir döneme girip altın yıllarını yaşayacağımızı ümit ediyoruz.
Tüm yeni bakanlıklarımız Türkiye’mize hayırlı olsun" diye konuştu.
'TURİZMİ DÜNYA GENELİNDE TEMSİL EDECEKTİR'
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK)  Alanya Başkanı Suat Çavuşoğlu, "Turizm Bakanlığına sevgili Mehmet Ersoy'un gelmesi çok güzel oldu.  Kendisi turizmin içinden gelen bir arkadaşımız. Mehmet Ersoy'un tur şirketi var ve otelleri de bulunmakta. Dolayısıyla bizim için artı bir durum bu. Çünkü 1997'de görevinden ayrılan Bahattin Yücel'den beri gelen Turizm Bakanlarının hiç biri turizmci değildi. Şimdi  turizmi bilen bir bakanımız oldu. Bizler TÜRSAB olarak ve turizmciler olarak kendisi ile yakın ilişkiler kurup sektörün problemlerini kendilerine ileteceğiz. Mehmet Beyin de bu problemleri çözeceğine inanıyorum.  Bunun yanında sevgili Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanımız da aynı şekilde Antalya'mızı ve Türkiye'yi çok güzel bir şekilde temsil ediyor yurt dışında. Ayrıca bugüne kadar Dışişleri Bakanlığının yanında Turizm Bakanı gibi de çalıştı. Turizm Bakanlığına şimdi gelen arkadaşımız  Mehmet Ersoy turizmin içinden geldi. En güzel şekilde turizmi dünya genelinde temsil edeceğine inanıyoruz. Kendisi şimdi Türkiye genelini bir analiz edecektir turizmde ne oluyor ne bitiyor diye. Ona göre karar verecektir. İlerleyen zamanlarda Alanya ile ilgili isteklerimizi önerilerimizi bakanımıza ileteceğiz" dedi.
'DAHA DOĞRU KARARLAR VERECEKTİR'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, "Turizminin içinde olan birinin Turizm Bakanlığına getirilmesi bizler adına sevindirici. Turizmin içinde bulunduğu sorunları yada çözüm noktalarında da kendisi daha önce de bu işin içinde olduğu için bakanımız daha turizme daha analitik bakacaktır ve daha doğru karar vereceklerdir. En azından biz içinde bulunduğumuz pozisyonu ve içinde bulunduğumuz durumu anlatmak durumuna da kalmayacağız. Bunların hepsi  bizim adımıza sevindirici. Bizin bakanımızdan talebimiz Türkiye turizmine katkıda bulunacak her türlü faaliyetin arttırarak  devam ettirilmesi. Birinci isteğimiz bu. Onun haricinde bölgesel anlamdaki sorunlarımıza sayın bakanımızı da ziyaret ederek kendisine mutlaka bir rapor iletmeyi planlıyoruz" ifadelerini kullandı.
MEHMET ERSOY KİMDİR?
1968’de İstanbul’da doğan Mehmet Ersoy, İstanbul Alman Lisesi’nin ardından, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Turizm sektöründe 25 yılı aşkın bir geçmişe sahip Ersoy, tur şirketi ve çeşitli otellerin de sahibi. Mehmet Ersoy, 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye’nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017’de online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı. Turizm sektöründe adından söz ettiren isimler arasına yerleşen, binlerce kişiye istihdam sağlayan Ersoy, evli ve iki çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 21:29
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107