banner129

'Üyemin mutluluğu koltuktan önemli'

ALESO Başkanı Nuri Demir, "Hayatta koltuk hesabım olmadı. Benim bir tek hesabım var, o da esnafımın sabah işyerini huzur ve güvenle açması, akşam da güler yüzle kapatması. Benim üyem evine mutlu bir şekilde gidiyorsa, bundan onur duyarım" dedi

'Üyemin mutluluğu koltuktan önemli'
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, 2018 yılında yapılacak olan Genel Kurul öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Hayatımda koltuk derdim olmadı' diyerek sözlerine başlayan ALESO Başkanı Demir, "Bugün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olursunuz, yarın o koltukta oturmazsınız. Önemli olan koltuk değil, benim esnafımdır. Benim ALESO Başkanı olmam çok önemli değil, önemli olan esnafımın ekonomisinin iyi olması, esnafımın huzur ve güvenle işyerini açıp, akşam da mutlu bir şekilde evine gitmesidir. Turizmde durgunluk en çok benim esnafımı ekonomik yönden etkiledi. Esnafımın içinde bulunduğu ekonomik durumu en iyi bilenlerden birisi de benim ve ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum. Benim derdim esnafımın ekonomik sorunlardan kurtulması, daha güzel günlere kavuşması en büyük dileğimdir" dedi.  
"HERKES BİRBİRİNE EL UZATMALI"
Demir, "Devlet-millet el ele vererek, bu zor günleri aşacağız. Bundan asla ve asla şüphem yok. Devletimizi yönetenlerin Alanya esnafının kurtuluşu için para musluklarını açması en büyük arzumuzdur. Alanya'ya gönderilecek paralarla esnafımız biran önce rahata kavuşsunlar ki, 2017 turizm sezonuna daha iyi bir şekilde hazırlansınlar. Bugün devletimizi yönetenlerin esnafımıza bir el uzatmasını ne kadar arzu ediyorsak, mülk sahiplerinin de kiracı olan esnaflarımıza bir o kadar el uzatmalarını da ALESO Başkanı olarak istiyorum. Kiraların hepsini silemeyebilirler ama hiç olmazsa esnafımıza bir indirim yapsınlar ve kira ücretlerini de alırken biraz zaman dilimine bölsünler. Herkesin bu zor durumda birbirlerine el uzatması Alanyamızın geleceği açısından iyi olacaktır" diye konuştu. 
"ESNAFIMIN KAZANMASI ÖNEMLİ"
'2017 turizm sezonundan umutluyum' diyen Demir konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Alanya esnafının tek kurtuluş yolu 2017 turizm sezonudur. Bu sezonda Alanya'ya turistin yağmur gibi gelmesi için dua ediyoruz. Alanyamızın hem tanıtımı, hem de esnafımızın içinde bulunduğu durumdan kurtulmasına dönük ALESO olarak projeler üretiyoruz. Bu projeler sayesinde esnafımızı ekonomik yönden ayağa kaldıracağız. Ben gece yatarken de, sabah kalkarken de bir tek esnafımı düşünürüm. Benim seçim hesabım olmadı, olmaz da. Benim bir tek hesabım var, o da Alanya esnafının yarınlara umutla bakabilmesi. Esnafımın ekonomisi iyiyse, sabah işyerini güven ve huzurla açabiliyorsa, akşam da evine güler yüzle gidebiliyorsa, bununla onur duyarım. Yoksa bugün başkan olmuşsun, olmamışsın hiç önemi yok. Önemli olan esnafımın güler yüzlü olmasıdır."
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 17:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107