banner84

'2015 rakamını yakalarız'

Belediye Encümeni'nde konuşan Başkan Yücel, "2017 turizm sezonunda 2015 yılındaki rakamları yakalayacağımıza inanıyorum" dedi

'2015 rakamını yakalarız'
Alanya Belediye Encümeni'nin haftalık olağan toplantısı bugün Başkan Adem Murat Yücel'in başkanlığında encümen salonunda gerçekleştirildi. Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (AEDAŞ) şehirde yaptığı enerji kablolarını yeraltına alınmasına dönük çalışmaları nedeniyle şantiye görünümlü caddelerin 2017 turizmine yetiştirmek için çalıştıklarını ifade eden Yücel, "AEDAŞ, şehirde çalışmaları sezona yetiştiremedi. Bazen olumsuzluklar oluyor, bazen sıkıntılar yaşanıyor. Malzemesinde eksiklik oluyor, taşeron şirkette bazen işciler arasında sıkıntılar oluyor. Bu olumsuzluk şehre yansıyor. Bu olumsuzlukları minimuma indirmek için gerek AEDAŞ, gerekse Telekom olsun, bunların hepsini çözüyoruz" dedi. 
"HER YERE KAMERA KONUYOR"
'Şehrin güvenliği ve huzuru herşeyden önemli' diyen Yücel, "Şehrin 180 noktasında 600 kameramız var. Şuanda en son çalışma, Oba, Tosmur ve Kestel bitti, Kargıcak'ın son noktasına kadar fiber çalışmalarımız var. Bu kameraları bir yıl içersinde binin üzerine çıkaracağız. Şehrin huzuru ve güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu kameralar çalışmalarının bedeli de 800 bin TL. Alanyamızda sosyal içerikli olan reakrasyon alanlarının tamamına internet koymaya çalışacağız. Şuanda en son çalışmamızla TAV ile bir protokol yaparak, Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nda belediyemizin ücretsiz walfi sisteminden yararlanabilecek" diye konuştu.  
"BAKANIMIZ DA KATKI VERİYOR"
2017 turizm sezonu öncesi de değerlendirmelerde bulunan Başkan Yücel sözlerini şöyle sürdürdü: 
"2017 turizm sezonunda 2015 yılındaki rakamları yakalayacağımıza inanıyorum. Aldığımız tedbirler ve yaptığımız tanıtım çalışmalarıyla 2016'yı da geçeceğimize inanıyorum. Çünkü Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun, bizlerin ve ALTAV ve ALTİD ile şehirdeki sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmalar neticesinde inanın düşündüğümüzden, tahmin ettiğimizden daha iyi bir rezervasyon var. Bunu gözle görüyoruz. Ben sonucun iyi olacağını düşünüyorum. Dünyada her dakika bir değişim oluyor ama işlerin de yolunda gideceğine inanıyorum. Dünyada turizmi en iyi bilen ve bu işi layıkıyla yapan 5 ülkeden birisi Türkiye'dir. Biz devletçe de, milletçe de esnaf olarak da turizmi hizmet sektörünü en iyi yapanlardanız. İnsanlar hizmetin, misafirperverliğin ve hoşgörünün olduğu yere ve insanlara en iyi hizmeti veren yerlere turistler rağbet gösteriyor. Dünyanın en huzurlu, en huzurlu ve en güvenli ülkelerinden birisidir. İnsanlar aradığını burada bulacak. Turizmin her türlü yönünü turistler bulabilecek, bununla yetinmeyip daha çok şehre cazibe merkezleri kazandırmak istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 20:06
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107