banner129

Ak Parti'de kongre heyecanı

Ak Parti Alanya 7. Olağan Kongresi Açık Hava Tiyatrosunda başladı.

Ak Parti'de kongre heyecanı

Mustafa Toklu'nun tek aday olduğu kongrede maske kuralından taviz verilmezken oturma düzeninde sosyal mesafe kuralına uyuldu.Ak Parti Uşak Milletvekili ve Antalya koordinatörü Alim Tunç'un divan başkanlığında yapıldı.Kongreye merhaba Ak Parti Antalya Mv Mustafa Köse, Kemal Çelik, İbrahim AYDIN, Tuba Vural Çokal, merhaba Atay USLU, il başkanı İbrahim Ethem Taş, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP ilçe başkanı Coşkun Karadağ ile Ak Partili eski başkanlar, meclis üyeleri ve delegeler katıldı. Açılış konuşması yapan Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, gaziler günü nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerin gününü kutluyorum diyerek konuşmasına başladı. 
Toklu, girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmadık. Halkımızın gönlüne girmek için var gücümüzle çalıştık. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de yerel seçimlerde çalışmamızın ödülünü aldık. Cumhurbaşkanımızın çizdiği 20203, 2053 ve 2071 vizyonuna uygun çalışmaya devam edeceğiz önümüzdeki 3 yılda da. Teşkilatla bağımız resmen bitebilir ancak gönül bağımız devam etmeli edecek. Yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum. Bu davada koltuk yarışı yok hizmet yarışı var. Ahde vefa var. Şehrimizin marka değerini yükseltmek vizyon projeler için takipçisi olacağız. Hizmetler noktasında desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bölge milletvekili ve il başkanlığımıza teşekkür ederim. 3 yıl boyunca gece gündüz çalıştığımız yol arkadaşlarımıza teşekkür ederim."dedi.

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, '' tüm kongrelerimizde olduğu gibi Alanya'da da kongremiz bayram havasında geçiyor. İlk kurulduğunda Antalya'da yüzde 21 oy aldı, bugün yüzde 47'lere geldik. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e şifa dileyerek sözlerini sürdüren Taş, "Büyükşehri yeniden kazanmak istiyoruz. Bu kadar zamanda 1 çivi çakılmadı. Muhtarlar geliyor sürekli teşkilatlarımıza hizmet alamadıklarını söylüyor. İlçe başkanlarımız arasında çok değer verdiğimiz Mustafa Toklu  kardeşime başarılar diliyorum.Milletvekilleri adına konuşan İbrahim Aydın, konuşmasına kısa süre önce geçirdiği trafik kazasına atıfta bulunarak merdivenleri ikişer ikişer çıktığımı gördünüz sağlığım yerinde. '' dedi.

Alanya Kongresi pandemi kurallarına çok uygun olmuş diyen Aydın, "Çok partili sistemden beri Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal, Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcoğlu'nun seçim beyannamesinde yer alan vaatleri geçtiğimiz 18 yılda gerçekleştidik. Bir çok engellemeye rağmen hizmetlerimizi verdik.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu video konferans ile katıldığı kongrede, pandemi döneminde nedeniyle teşkilatlarla biraraya gelemediğini bu sebeple teşkilatları çok özlediğini söyledi.
Kongreler yenilenme tazelenmedir. Teşkilatlarımız her seferinde daha güçlendi. Geçmişte görev yapan arkadaşlarımızı davaya ihanet etmediyse unutmadık, yeterli trenden inmesin. Kadın kollarımızı özellikle kattıkları zarafet nedeniyle tebrik ediyorum. Hem gençlik kolları hem üniversite ve ak lise teşkilatlarını tebrik ediyorum.
 Teşkilatımız Mustafa Toklu Başkanlığında çok güzel çalıştı. Başkanımızun hizmetleri için teşekkür eder bundan sonrası için başarılar diliyorum. Ekibine başarılar diliyorum. Hem kongremiz hem İlçe binamız çok güzel. İlçe binamız tüm Türkiye'ye örnek gösterilmekte.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2020, 17:30
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107