banner129

'AK Parti'nin dinlenmeye ihtiyacı var'

CHP Antalya Milletvekili Adayı Cavit Arı ve Alanya ilçe teşkilatı yönetim kurulu Alanya Postası'nı ziyaret etti.

'AK Parti'nin dinlenmeye ihtiyacı var'
Mevlüt UYGUR
24 Haziran seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Adayı Cavit Arı, İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, CHP'li Alanya Belediye Meclis Üyesi  Mustafa Aras, Parti Sözcüsü Can Baysal, CHP Alanya Kırsal Bölgelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Perihan Tığlı, Demirtaş ve Köyleri Kalkındırma Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Emine  Kayeoğlu Alanya Postası Gazetesi Genel Müdürü Hilmi Karagöz'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette 24 Haziran seçim süreci hakkında konuşuldu. Milletvekili Adayı Cavit Arı 16 yıllık AK Parti iktidarının verdiği zararı düzelticisi olarak CHP'nin tekrardan iktidara aday olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin projeleri ile bu süreci düzelteceklerini kaydetti. CHP'nin üretime dayalı politika izleyeceklerini belirterek çiftçinin, esnafın, emeklinin ve toplumun her kesimin sorunlarını çözecekleri belirtti. 
'ÜLKE MENFAATLERİNİ DÜŞÜNÜLEN POLİTİKALAR UYGULANMALI'
Arı 16 yıllık AK Parti hükümetinde kişiye ve iktidara yönelik politikalar uygulandığını belirterek Türkiye'nin menfaatlerine yönelik politikaların uygulanması gerektiğini söyledi. Arı “Çiftçinin hali perişan. Ürün girdi fiyatları yüksek. Üreticiler sattığı üründen para kazanamıyor. Parayı aracılar kazanıyor. Tohum, gübre, mazot pahalı.  Şuan ülkeyi yönetenler ülkeyi nasıl yönettiklerinden haberdar değiller.Vatandaş etin kilosunu 50-60 liradan alırken tarım bakanı eşinin 28 liradan aldığını söylemişti.  Bu ülke yönetmenin ciddiyetsizliğini göstermektedir.  Bu sadece tarım bakanlığı ile değil. Eğitimde de aynı sıkıntınlar var. 16 yılda kaç tane milli eğitim bakanının değiştiğini hatırlamıyorum.  Her bakan değiştiğinde yeni eğitimde değişikliğe gidildi. Eğitim düzeni alt üst oldu. Millî eğitim gibi önemli politikaların devlet politikaları halinde olması lazım. Her gelen iktidara göre değişen bir politikada olamaz eğitim politikası. Bizler Türkiye'nin menfaatlerini düşünen politika uygulamak zorundayız. Kişiye veya gelen iktidarın anlayışına göre değişmemeli bunlar. Milli eğitim, tarım,  dış ilişkiler, güvenlik bunlar devletin politikaları olması lazım. Hükümetin değil. 16 yıldır her gelen bakana göre politikalar yaşıyoruz" dedi.
'AK PARTİ İKTİDARININ DİNLENMEYE İHTİYACI VAR'
AK Parti iktidarın artık bir metal yorgunluğunun hissedilmeye başladığını belirten Arı, "Şuanda metal yorgunu bir iktidar var. İyisi ile kötüsüyle 16 yıllık iktidar tabi ki doğru yaptıkları da vardır ve yanlış yaptıkları da vardır. Ama bize göre yanlışları daha fazla. 16 yıldır iktidar ellerinde. Artık dinlenmeleri haklarıdır. Bizde onları dinlendirmek için ve ülkeyi AK Parti'nin yaratmış olduğu bu travmadan kurtarmak için CHP olarak iktidara talibiz. Alanya halkından CHP'ye ve Muharrem İnce'ye destek istiyoruz" ifadelerini kullandı.  Yapılan sohbetin ardından Hilmi Karagöz ziyaretçilerine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 17:25
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107