banner129

AKP adayları STK'lara sordu

AK Parti İl Başkanı Sümer, "Biz sadece aday adayı belirlemiyoruz. Türkiye'yi, Antalya'yı idare edecek kadroları belirliyoruz. Bunun için tüm STK'ların, derneklerin, vakıfların, sendikaların burada olması önemsiyoruz" dedi

AKP adayları STK'lara sordu
AK Parti İl Başkanlığı, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) yönelik temayül yoklaması gerçekleştirdi.
Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen temayül yoklamasında ildeki STK üyeleri, 116 AK Parti Milletvekili aday adayı için oy kullanıyor.
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk defa bir siyasi partinin STK temsilcileri ile temayül yoklaması yaptığını, hiçbir siyasi partinin bugüne kadar böyle bir uygulama yapmadığını kaydetti.
AK Parti olarak Türkiye'de milletvekili adaylarının belirlenmesi için böyle bir uygulama yapıldığını belirten Sümer, "Bu uygulamanın çok güzel olduğunu, bir demokrasi şöleni içinde geçtiğini düşünüyorum. Çünkü biz sadece aday adayı belirlemiyoruz. Türkiye'yi, Antalya'yı idare edecek kadroları belirliyoruz. Bunun için tüm STK'ların, derneklerin, vakıfların, sendikaların burada olması önemsiyoruz" dedi.
Sümer, STK'lar ile yapılan temayül yoklamasının tüm siyasi partilere örnek olmasını istediklerini dile getirerek, STK temsilcilerinin uygulama için kendilerini tebrik edip, partilere de mesaj yolladıklarını söyledi.
Temayül sonuçlarının konulacağı çuvalları mühürleyip genel merkeze göndereceklerini anlatan Sümer, şöyle konuştu:
"Değerlendirmeyi genel merkez yapacak. Bunu dışında başka bir temayül yoklaması yapılmayacak ama anket çalışmalarına devam edeceğiz. Genel merkez temayülleri önemsiyor, çünkü temayüle baktığımız zaman, tüm delegelerimize, mahalle başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza, gençlik, kadın kademelerimize sorduk. Kamuoyunda anket yaptık. Tüm aday adayları ile mülakat gerçekleştirdik. Şimdi temayül yapıp STK üyelerine soruyoruz. Bu bizim aday belirlemedeki kriterimiz ama bazı siyasi partilere bakıyorsunuz, 39 bin üyesine soruyor ve bununla adayını belirliyor. Ne kadar sağlıklı sonuç çıkacağını göreceğiz. Uygulamanın önemli, başarılı bir uygulama olduğunu göreceksiniz. Tüm Antalya'ya hayırlı olsun diyorum."
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107