banner84

'AKP, bizim CHP'lileri bile üye yapmış'

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bölge toplantısı için geldiği Antalya'da Konyaaltı Belediyesince yaptırılan emekliler kahvesini ziyaret etti.

 'AKP, bizim CHP'lileri bile üye yapmış'
Bir emeklinin, "Niye halkın diliyle konuşmuyorsun? Bu adam kahve diliyle konuşuyor, onunla dalga geçmesini öğrenemediniz mi?" şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu, "Peki onu da yapmaya çalışayım. Gezi eylemlerinde gençler yeteri kadar dalga geçtiler. Onların müthiş bir mizahi yeteneği vardı. Gerekeni yaptılar" dedi. Bir vatandaşın, CHP'nin üye sayısının azlığıyla ilgili yaptığı eleştiriye ise Kılıçdaroğlu, "Adalet ve Kalkınma Partisi, seçmen kütüklerinde vatandaşlık numarasını gördüğü herkesi hatta bizim bazı CHP'lileri bile kendi partisine kaydırdı. Bunların çoğu yığma. Bazıları partiye üye olduklarını bile bilmiyorlar. Bizim üyelerimiz gönüllü bir şekilde üye oluyorlar. İnternet üzerinden üyeliği sadece biz sağlıyoruz ve bu şekilde 8 bin 400 üye yaptık" yanıtını verdi.
Kılıçdaroğlu, emekli maaşlarının azlığıyla ilgili sorulara ise, "10 milyonu aşkın emekli var ve çoğunluğu maaşlardan yakınıyor. Dün Erzurum'da da emekliler ateş püskürüyordu. Seçim meydanlarında emeklilerden en çok söz eden Genel Başkan benim. Kimse aksini söyleyemez. Emekliler kendi haklarına sahip çıkmıyorlarsa, kendi haklarını savunmayan siyasal partiye sahip çıkıyorlarsa şikayet etme hakları yok. Demek ki durumları iyi" ifadelerini kullandı. 
"YER SOFRASINDE YERDİK"
BİR partilinin bu sırada "Bu noktada halkın seviyesine inmek önemli" şeklindeki yorumu üzerine Kılıçdaroğlu, "Ben Anadolu'da mütevazı bir ailede büyümüş birisiyim. Entelektüel yoğunluğu olan bir aileden gelmiyorum. Annem okuma yazma bilmez, babam da ilkokul mezunuydu. 8 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Yer sofrasında yemek yerdik. Masada yemek yemeye üniversite yıllarında başladım. Halkın içindeyiz biz" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134