banner84

'Alanya'da nakit sıkıntısı var'

Hal Komisyoncuları Derneği'nin düzenlediği yemekte konuşan Belediye Başkanı Yücel, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum, bölgemizin durumu ticaret açısından iç açıcı değil. Bölge olarak nakit sıkıntısının olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi

'Alanya'da nakit sıkıntısı var'
Alanya Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Adem Kaya'nın ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavut, oda başkanları, kurum müdürleri ve bazı muhtarlar katıldı. Hal Dernek Başkanı Adem Kaya, Alanya'nın turizmde olduğu kadar tarımda da önemli bir şehir olduğunu ifade ederek, "Alanya bir tarım şehridir. Bugün hertürlü ürünün üretildiği Alanyamızda bu ürünleri pazarlıyor olmak bizi mutlu ediyor" dedi 
"YENİ HAL 2018'DE AÇILACAK"
Gecede konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Biz Alanyamızın turimde olduğu gibi lokomotifleri arasında tarımın da olduğunu her platformda ifade ediyoruz. Bunun yanında inşaat ve emlak sektörü de lokomotiflerimiz arasındadır. Göreve geldiğimiz 13 Haziran 2013 tarihinden buyana bunu hiç bir zaman unutmadık. Alanyamızın en önemli sorunu olan Hal Projesi'ni öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız bize riva ettik. Komisyoncu arkadaşlarla istişare halinde Projeyi yapmayı kararlaştırdık. Bir çok toplantı yaptık, projemizi hazırladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in de katılımıyla projenin temelini attık. Bu proje sadece komisyoncuları değil müstahsilleri de ilgilendiriyor. Çiftçimizin mahsulü daha da değerli olacak ve Alanya, Antalya Haliyle rekabet eder hale gelecektir. Alanyamıza öncelikle projemiz hayırlı olsun. Rusya Dışişleri Bakanı Sergy Lavrov'un Alanya'ya gelmesiyle tüm dikkatler Alanya'ya çevrilmişti. Turizmde, inşaat ve emlak sektöründe olduğu kadar Rusya ile tarımla da ilişkilerimiz de gözardı edilemez. Bizim en büyük pazarımızdan bir tanesi Rusya pazarıdır. Tabiki bozulan ilişkilerle 2016 yılında hem turizm, tarım ve inşaat sektörü olarak çok sıkıntılı bir sezon geçirdik. Ama Sayın Lavrov ile Alanya'ya gelmesiyle Alanyamızı Rusya da en iyi pazar konumuna geldi. Ben Rusya Dışişleri Bakanı'nı Alanyamıza getiren Dışişleri Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaret Alanya'nın Rusya'daki değerini yükseltti. Biz Hal Projesi'nin 2018 yılı Nisan ayında biteceğine inanıyorum. Bu organizasyonda eleği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 
"ALLAH, BUNDAN KÖTÜSÜNÜ GÖSTERMESİN"
Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum, bölgemizin durumu ticaret açısından iç açıcı değil. Benim de ata mesleğim çiftçilik. Biz çiftçiler, İnşallah ile, Maşallah'la sezonu geçiririz. İnşallah bugünlerden aşağıya görmeyiz. Bizim umudumuz, ümidimiz var. Daha güzel olacağına inanıyoruz. Bölge olarak nakit sıkıntısının olduğunu çok iyi biliyoruz. İnşallah bu da kısa sürede çözülür" diye konuştu. 
"BİRLİĞİMİZ BOZULMASIN"
Alanya'daki ilk organizasyona katılmaktan mutlu olduğunu ifade eden Kaymakam Mustafa Harputlu sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Alanya'da ilk katıldığım bir organizasyon. Ben de aramızda olmaktan mutluyum. Alanya gerçekten saodece Türkiye'nin değil, dünyaya mal olmuş bir markadır., Yapacak çok şey var, huzuru ve birlikteliği bozmadan devam edersek Alanya daha güzel günler göreceğiz."
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107