banner84

'Alanyamızı ileriye taşımak için gayret göstereceğiz'

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Atatürk'ün alanya'ya gelişinin 86.yıl dönümü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.Türkdoğan,'' Atatürk'ün Alanya’ya ayak bastığı 18 Şubat’ı hepimiz sevinç ve coşkuyla adeta bayram havasında kutluyoruz''dedi

'Alanyamızı ileriye taşımak için gayret göstereceğiz'

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin 86. yıldönümünü kutlayan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, ''Tarihimiz, ecdadımızın ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatıraları bizi birleştiren ortak mirasımızdır. Medeniyetlere ev sahipliği yapan Alanyamız, Atatürk’ün şehrimizi ziyaretiyle onur ve şeref duymuştur. Atatürk'ün Alanya’ya ayak bastığı 18 Şubat’ı hepimiz sevinç ve coşkuyla adeta bayram havasında kutluyoruz'' dedi.
ALANYA İÇİN GAYRET MESAJI
Türkdoğan, Atatürk'ün yolunda ilerleyeceğini belirttiği konuşmasında, ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsüyle, onun açtığı yolda, dünyanın gözde şehirlerinden Alanyamızı, turizmde, ticaret hayatında, kültür ve sanatta çok ileri bir noktaya taşımak gayesi ile Atatürk’ün gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine çıkartmak, ülkemizin birliği ve beraberliği için gayret göstereceğiz'' ifadelerine yer verdi.
'ASLA YIKILMAYACAĞIZ'
Dün Malazgirt’te, Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale’de yaptığımız mücadeleyi bugün vatan sathını korumak için Dünyanın dört bir yanında kahramanca görevini ifa eden mehmetçiklerimizle yapıyoruz diyen Türkdoğan, '' Biliyoruz ki, hainler ve ülkemizi bölmek için uğraşan şer güçleri asla başarılı olamayacaklardır. Kızıl Elma ülküsüyle  tüm Türk-İslam Dünyası’nın güvencesi olmaya devam eden Devletimiz mevcudiyetini koruyacaktır. Asla yılmayacağız, yıkılmayacağız.Bu duygu ve düşüncelerle 18 Şubat 1935 tarihinde Alanyamızı ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazi ve şehitlerimizi bugünün anısına özlem ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun'' dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 17:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107