banner84

ALKÜ CHP'yi ağırladı

ALKÜ CHP'yi ağırladı
ALKÜ Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu’nda ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltı programına ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ Genel Sekreteri Yavuz Uysal, CHP İlçe Başkanı Ali Takavut, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şengül Eyidoğan, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Çağdaş Erdem, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri katıldı.

ÜNİVERSİTE-TOPLUM KAYNAŞMASI HEDEFİNDEYİZ”

Kahvaltının ardından ALKÜ’nün dününe, bugününe ve yarınına yönelik bilgilendirme sunumu gerçekleştiren Rektör Pınarbaşı, her kesimin üniversitesi olduklarını vurgulayarak amaçlarının ALKÜ’yü detaylı anlatarak üniversiteyi her kesimle buluşturmak olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra katılımcıların fikir ve önerilerini alarak üniversite-toplum kaynaşmasını sağlamayı da hedeflediklerini belirten Rektör Pınarbaşı, misafirlerine ALKÜ’nün mevcut durumu ve kat ettiği gelişmeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Üniversite logosunun taşıdığı anlamdan fakülte ve meslek yüksekokullarının bölüm ve öğrenci sayılarına, Kestel ve Cikcilli Yerleşkeleri’nin planlanan projelerinden bu zamana kadar geçirdikleri aşamalara, sosyal ve kültürel aktivitelerden ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kadar birçok konuda detaylı bilgiler veren Rektör Pınarbaşı, bu güne kadar her kesimden büyük destekler gördüklerini ifade ederek emeği geçenlere tek tek teşekkür etti.

Uluslararası bir şehir olan Alanya’ya yakışır düzeyde uluslararası bir üniversite olmak için çalışmalar yürütüldüğünü dile getiren Rektör Pınarbaşı; şu ana kadar 5 ülke ile ERASMUS, 20 üniversite ile FARABİ ve bir ülke ile de MEVLANA öğrenci değişim programları için anlaşmalar imzaladıklarını ve bu sayıları hızla artırmak için çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 16:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107