banner84

'Alt Yapı ve Estetik Algısı Önemli'

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, çevre yolu projesi sonucunda gelecekte yapılaşma ve altyapıda sorunlar yaşanmaması için uyarılarda bulundu.

'Alt Yapı ve Estetik Algısı Önemli'

Çevre yolu yapılırken birçok konunun da beraberinde çözülmesi gerektiğine işaret eden Coşkun Karadağ, kent estetiğinin bozulmaması gerektiğini söyledi. Karadağ,
“Özellikle CHP’li Belediye Meclis üyesi ve şehir plancısı Erkan Demirci’nin işaret ettiği gibi bu çevre yolu Alanya’mızı karpuz gibi ikiye ayırmakta. Tabi ki olması gereken bir yol. Artık şehir merkezi trafiği kaldıramıyor ancak bu yol yapılırken birçok konu da birlikte çözülmeli gerekli diye düşünüyorum. Bunların başında ise şehrimizi ikiye ayıran bu yolun kuzey tarafında ileride yapılaşma söz konusu olacak. Bu yapılaşma esnasında kuzey ve güney arasındaki yolun geçişleri, pis ve temiz su geçişleri, doğal gaz geçişleri, köprüler ile altyapı çalışmaları mutlaka dikkate alınmalı. Bütün bunları yaparken kent estetiği şimdiden dikkate alınmalı. Şu an Alanya’nın birçok yerinde çevre yolunun içerisinde bu tür olaylar söz konusu. Bazı sıkıntılar söz konusu. Bu sıkıntıları şu an yapımı devam etmekte olan çevre yolunda yaşamamak için mutlaka gerekli önlemleri almak gerekir” dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107