banner129

Bahçeli Alanya'ya seslendi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yücel'in Alanya'ya kazandığı 304 milyon TL'lik yatırımlarını toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Bahçeli," Antalya hem Akdeniz’in incisi hem de dünyaya açılan penceremizdir ama Antalya’nın gözbebeği de Alanya’dır" dedi

Bahçeli Alanya'ya seslendi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in 3 yılda Alanya'ya kazandırdığı eserlerin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Bahçeli, Bugün Kuzey Afrika'dan Ortadoğu'ya, Balkanlar'dan Kırım'a, Anadolu'dan Pasifik Okyanusu’nun kıyılarına kadar nereye bakılırsa bakılsın orada mutlaka bir Türk izi ve eseri olduğunu aktardı. Bahçeli, “Ya bir kubbe olur sizi karşılayan, yahut bir çeşme. Ya bir şifahaneye rast gelirsiniz, yahut bir medreseye. Türk milleti diktiği ve inşa ettiği sayısız eseriyle hem çağına hem de çağlar ötesine ışık tutmuştur. Sırf bu durum dahi milletimizin ne derece büyük bir medeniyete sahip olduğunun göstergesidir. Türk milletinin haricinde diğer milletler daha çok doğdukları coğrafyalarda kalmış, dolayısıyla eserleri de aynı dar çerçevede bulunmaktan kurtulamamıştır. Ancak Türk milleti çıktığı diyarlardan kültürünü taşıdığı ve vatanlaştırdığı her toprağa deyim yerindeyse hayat götürmüş, umut taşımış, heyecan ve asalet katmıştır” dedi.
'MİLLETİMİZ HUZURLU VE MUTLUYSA BİZ DE MUTLU OLURUZ'
Türk milletinin sancağının adaletin en emin gölgesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Kültürümüzde halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu anlayışı dün olduğu gibi bugün de geçerliliğini korumalı ve gereği gibi yaşatılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimiz için yapılan ve yapılacak olan her hizmet ve eserle iftihar etmektedir. Kim Türkiye’nin gelişmesi, Alanya’nın büyümesi için bu zamana kadar tek bir çivi çakmışsa bizim nezdimizde kıymeti vardır, saygıyı hak edecektir. Milletimiz huzurlu ve mutluysa biz de mutlu oluruz. Gayemiz üretken belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyerek milletimize verilen sözlerin tutulmasıdır. Bizleri iki cihanda mutlu edecek en büyük saadet işte buradadır. Çünkü varlığımızın ve mücadelemizin esası Cenabı Allah'ın rızası, aziz milletimizin huzur ve refahıdır. Çağın şartlarına uygun, insanımızın arayış ve beklentilerine cevap veren yatırımların, çalışmaların, hizmetlerin yaygınlaşması hedeflerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı. 
MHP kadrolarına görev verilen il ve ilçelerde görevlerini layıkıyla yerine getirdiğini kaydeden Devlet Bahçeli, “Ulaşımdan tutun kültürel gelişmelere, sağlık hizmetlerinden alın sportif taleplere, eğitimin desteklenmesinden ticaretin geliştirilmesine, bizden hizmet beklenen her ne varsa hızlı, yerinde ve geleceği de düşünerek en mükemmel şekilde planlanan yatırımlarla hayata geçirilmesi elbette sorumluluk alanımızdadır” diye konuştu.
'ANTALYA'NIN GÖZBEBEĞİ ALANYA'DIR'
8 Nisan’daki mitinginde Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu söylediğini hatırlatan Bahçeli, “Antalya hem Akdeniz’in incisi hem de dünyaya açılan penceremizdir ama Antalya’nın gözbebeği de Alanya’dır. Bu bakımdan Alanya’ya gözü gibi bakan bir belediye başkanımız olmasından ve Alanya’nın Selçuklu ruhuna yakışır bir şekilde muhafaza edilerek gelişmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Alanya; hoşgörünün, dostluğun ve Türk milletinin misafirperverliğinin somutlaştığı güzide turizm kentimizdir. Alanya’nın etrafını çevreleyen Selçuklu şaheseri olan kalemiz adeta turizm amacıyla gelenleri sevgiyle kucaklayan bir sembol haline gelmiştir. Gözbebeğimiz Alanya; müzeleri, köşkleri, yaylaları, hanları, tarihi dokusuna uygun evleri, ören yerleri, tarihi cami ve mescitleriyle kale içinde tarih kokan, aynı zamanda plajlarıyla denize açılan medeniyet abidesidir. Alanyamız bugün her zamankinden daha güzel, daha görkemli ve coşkuludur. Çünkü birbirinden güzel 216 esere daha kavuşmanın heyecanıyla dolup taşmıştır” şeklinde konuştu.
'MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİ'SİNE DE YARAŞAN VE YAKIŞAN BUDUR'
Alanya’nın partilerine gösterdiği güvenin farkında olduklarını vurgulayan Bahçeli, “Bahtiyarım ki değerli belediye başkanımız ve mesai arkadaşları yüzümüzü kara çıkarmamış, özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabartmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne de yaraşan ve yakışan budur. Bu vesileyle Alanya'da olmaktan ve bu eserlerin bir kısmının temel atma, bir kısmının da açılışını yapmaktan en az sizler kadar heyecanlıyım. Belediyemizin armasında bulunan çift başlı kartal Alanya’nın dünyaya bakışını özetlemiştir. Bir yüzü doğuya, diğer yüzü batıya dönük çift başlı kartal dünyanın her yerinden gelen misafirlerimize kucak açmış, farklı milletlere ev sahipliği yapmıştır. Alanya’nın çehresi Türkiye’nin huzurudur. Alanya’nın tarihi Türkiye’nin asil ruhudur. Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat ile yeşeren, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile anıtlaşan Alanya, dünyaya örnek bir şehrimizdir. Üreten belediyecilik Alanya’da kendini bulmuştur. Alanya hizmet eden belediyecilik anlayışına örnek olmuştur. Alanya kültür ve medeniyetlerin kesiştiği kavşak noktası haline gelmiştir” dedi.
'PARTİMİN ONUR VE ŞEREFİYLE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı ve zor bir döneminden geçtiğini belirterek, “15 Temmuz darbe girişimi milletimizin, partimizin, liderimizin gösterdiği dik duruş, üstün feragat ve vatan sevgisi ve yüce Türk milletinin cesaretiyle darbe girişimi püskürtülmüştür. 15 Temmuz başta olmak üzere vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bu günleri bir kez daha yaşatmasın” dedi.
Alanya’da partisi tarafından görev verilmesinin ardından Allah rızası ve milleti için özveriyle çalıştığını dile getiren Yücel, “Partimin onur ve şerefiyle hizmet etmeye devam edeceğim. Bugün burada göreve geldiğimiz günden bu yana Alanya’ya kazandırdığımız yatırım açışını ve temel atmasını hep birlikte yapacağız. Alanya üretken belediyecilikle altın çağını yaşıyor. Alanya hakettiği hizmetleri alıyor. Bu yatırımları hiç kredi kullanmadan öz kaynaklarımızla yaptık. Halkımıza Alanya’da yaşamanın bedelini değil, ayrıcalığını yaşatıyoruz. Bugün büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. Alanya’nın 30 yılık özlem duyduğu teleferik hayata geçiyor. Park, hayvan bakım merkezi, bitki üretim tesisi, prestij caddeleri, kalker maden ocağını, güneş enerjili santrali ve diğer hizmetlerimizi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Alanya Belediyesi artık cami, okul, kreş yaptıran belediye haline geldi” diye konuştu.
'ALANYA’DA YAŞAMIN BEDELİNİ DEĞİL AYRICALIĞINI YAŞIYORUZ'
Bugün büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. Alanya’nın 30 yıllık özlemi teleferiği, Alanya’nın en büyük sosyal yaşam alanını, 55 yeni parkı, Oba Kız Öğrenci Yurdunu, 2 Anadolu Lisesini, Türkiye’nin en modern, en kapsamlı, en büyük sahipsiz hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezini, Kestel, Toslak, Demirtaş, Güney düğün salonlarını ve bitki üretim seramızı, prestij caddelerini, 6 yeni ek hizmet binasını, kalker maden ocağımızı, asfalt üretim tesislerimizi, kamu kurum ve kuruluşları arasında en büyük güneş enerji santralini (GES) ve 126 iş makinesini halkımızın hizmetine kazandırdık. Halkımız artık Alanya’da yaşamanın bedelini değil; ayrıcalığını yaşıyor.”
'ALANYA KALESİ’NDEN 3 HİLALİ İNDİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK'
“Dünya döndükçe, siz başımızdan eksik olmadıkça, bizler de burada oldukça Alanya Kalesi’nden 3 hilali indirmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Size ve partimize layık olmak için gençlerimize daha mutlu ve daha güvenli yarınlar bırakmak için gayretle, azimle, yılmadan, yorulmadan çalışacağız ve halkımızın hizmetkarı olacağız. “
'BELEDİYENİN KAPISINI HERKESE AÇTIK'
“Ben yaptım oldu düşüncesi içeren bir yönetim anlayışımız olmadı” diyen Yücel, “Çözüm üreten, adaletli, hoşgörülü, güler yüzlü, adamı olanın değil hak edenin şeffaf yönetim anlayışını uyguladık. Kırsal merkez gözetmeden her yere eşit şekilde hizmet götürüyoruz. Belediyenin kapsını herkese açtık. Tüm siyasilerle uyum içinde çalıştık. Tüm siyasi partilerimizin meclis üyelerine destekleri için teşekkür ediyorum. Alanya turizmde yaşadığı sıkıntıya rağmen geleceğe umutla yürümektedir. Alanya yıllardır hasretle beklediği gibi il olursa hakettiği değeri de görecektir” dedi. 
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Bahçeli'ye fotoğrafının yer aldığı su kapağı ile Alanyaspor atkısı takdim etti. Yapılan duanın ardından tesislerin açılışı yapıldı ve temeli atıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 19:36
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107