banner84

Başbakan'dan Sapadere talimatı

Başbakan Yıldırım, Orman Genel Müdürlüğü'nün 19 bin çalışanının yangın söndürme çalışmalarında tam kadro yer alması talimatını verirken, yanan her ağaç yerine en az beş ağaç dikeceklerini söyledi.

Başbakan'dan Sapadere talimatı
Türkiye genelinde 40'lı dereceleri gören hava sıcaklıkları ile birlikte çeşitli bölgelerde orman yangınları çıkmaya başladı. Başbakan Binali Yıldırım da orman yangınlarını gündeminin ilk sıralarına yerleştirdi.
BAKAN EROĞLU'NDAN BİLGİ ALDI
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan orman yangınları ile ilgili bilgi alan Yıldırım'a son 3 günde 147 orman yangını çıktığı, Anamur, Alanya, İzmir, Çanakkale ve Ayvacık'taki yangınların kontrol altına alındığı ifade edildi.
24 SAAT BOYUNCA KAMERALAR AÇIK
Orman Genel Müdürlüğü'ne ait 776 gözetleme kulesinde 7 gün, 24 saat esası ve 360 derece görüş açılı kameralarla yangın izlemesi yaplığı belirtilirken, aralarında Ukrayna, Azerbaycan, Makedonya, Bosna Hersek'in de bulunduğu 20 ülke yangın söndürme ekiplerinin, Antalya'da bulunan merkezde eğitim aldığı kaydedildi.
BAŞBAKAN'DAN "EN AZ 5 AĞAÇ" TALİMATI
Başbakan Yıldırım, Orman Genel Müdürlüğü'nün 19 bin çalışanının yangın söndürme çalışmalarında tam kadro yer almasını ve yanan her bir ağacın yerine en az beş fidan dikilmesini istedi. Yıldırım, "Uluslararası tecrübelere, başarılara sahip de olsanız giden ormanı yerine koymanız yıllar alıyor. On dakikalık mangal keyfinin bedeli çok ağır olabiliyor Ciğerimize ateş düşmesin" değerlendirmesini yaptı.


Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107