banner129

'Bir gün herkes bizi anlayacak'

Alanya İskelesi'nde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Başkan Yücel, "Bir gün bizim o bölgede ne yapmak istediğimizi, ne yapılması gerektiğini 3 yıldır haykıra haykıra söylüyorum bir gün yetkililer bizi anlayacaklar" dedi.

'Bir gün herkes bizi anlayacak'
- Kerim TOKSÖZ

Alanya Encümeni'nde konuşan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Şırnak'ta şehit olan 13 askerimizi rahmet ve minnetle andı. Yücel, "Her şeyden önemlisi  Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit olan komutanlarımıza ve askerlerimiz Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkemizin de başı sağolsun. Umarım bu tür kazalar tekrar yaşanmaz." dedi.
RAMAZAN MEYDANINA DAVET
Alanya Belediyesi'nin Ramazan dolayısıyla düzenlediği etkinliklerle ilgili de konuşan Yücel, "Yine her yıl olduğu gibi geleneksel Ramazan etkinliklerimiz de devam ediyor. Burada akşamları vatandaşlarımızın hoş bir vakit geçirebilmesi için çeşitli etkinlikler devam ediyor. Hacivat-Karagöz, Paytak Şov, müzik dinletisi, mehteran takımı, meddah gösterimi, çocuk oyunları ve Türk sanat müziği dinletisi var. Tüm vatandaşlarımızı da akşam vakitlerini değerlendirmeleri için bu meydana bekliyoruz. Güzel bir program bende katılıyorum akşamları ve çok hoş çok güzel, eski kültürümüze ve ortak değerlerimize hem sahip çıkmış oluyoruz hem de onları yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı bu meydana bekliyoruz." şeklinde konuştu.
"BÜTÇE BEKLENTİMİZİ AŞTI"
Yapılandırmalardan elde edilen gelirler hakkında da bilgi veren Yücel, "Bugün son gün olması nedeniyle beklenenin üzerinde bir yoğunluk yaşadık. Mayıs ayında yaşadığımız tahsilat oranı, 2016'ya oranla yüzde 30 üzerinde oldu. Vatandaşlarımıza da yapılandırma konusunda yardımcı oluyoruz. İlerleyen süreçte tekrar böyle bir imkan sunulması halinde yine yardım ederiz. Ama vatandaşımızın ilgisi gözardı edilemez" diye konuştu.
'BİRGÜN YETKİLİLER BİZİ ANLAYACAKLAR'
Alanya iskelesinde yaşanan sorunlarla ilgili de konuşan Başkan Yücel, "Hem kooperatifi hem üyeleri ve oradaki esnaf arkadaşlarımızla birlikte kamuoyu ile sürekli paylaşıyorum bunu. Bir gün bizim o bölgede ne yapmak istediğimizi, ne yapılması gerektiğini 3 yıldır haykıra haykıra söylüyorum bir gün yetkililer bizi anlayacaklar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 17:39
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107