banner129

'Bu hizmetleri görmemek art niyetlilik'

Karadağ kırsaldaki grup yollarının asfaltına başlandığını Çamlıca yolu için ödeneğin çıktığının müjdesini verdi.

'Bu hizmetleri görmemek art niyetlilik'

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Antalya büyükşehir Belediyesinin ilçedeki hizmetlerine ilişkin bilgi verdi. Karadağ, büyükşehirin sorumluluk alanındaki yolların asfalt çalışmasına başlandığını ifade etti. Karadağ, son dönemde tartışma konusu olan Çamlıca grup yolu için ödeneğin Muhittin Böcek tarafından onaylandığını belirtti.Karadağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yıllarca yapılmayan boş bırakılan ve bu zamana kadar toz toprak içerisinde yaylada göç yolu üzerinde ve büyükşehirinde  grup yolu olan Çamlıca Sapadere yolu büyükşehir belediye başkanımız ve meclis üyelerimizin katkıları ile birlikte 2 milyon TL bütçe ayrılarak, sıcak asfalt çalışması  önümüzdeki hafta mutlaka başlanacak. Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Muhittin Böcek talimatını verdi.  Bu yayla yolu şuanda,  yayla mevsimi açıldığı için çok büyük önem arzetmektedir. Aynı zamanda Karamanlar Orhan yolu yine yıllarca yapılmayan bir yol. Bu yolunda asfalt kaplamasına  başlandı.Çalışmalara başlayalı üç gün oldu. Kısa zaman içerisinde orası da bitirilecek. Özellikle yaylaya göç eden halkımızın hizmetine sunulacak.Yayla yollarında çok büyük sıkıntılar var bu yollarını da özellikle İmanlı ve Uğrak yaylası'nın şu anki reglaj çalışmalarına ve Söbüçimen yolu üzerinde genişleme ve reglaj çalışmalarına başlandı. Yayla yollarının bir çoğu büyükşehirin kırsal ekipleri tarafından yapılmaya devam ediyor.Özellikle kış dönemi içerisinde bozulan yerleri reglaj çalışmaları yaparak  hazır haline getirme çalışmaları başlamış bulunuyor.Diğer bir problem ise su sorunu, geçen sene yapmış olduğumuz bizim yönetim kurulu arkadaşlarımız ve partili arkadaşlarımızla yayla gezilerinde, en fazla sorunların başında su sorunu gelmekteydi.Bunların başında da Kaş Yaylasıdır. 3-4 tane yaylaya hitab eden  su sorunu çözülmek üzeredir.Daha önce başka hattın Gazipaşa'ya giden hatta te konularak alınacak ve bu çalışmalarada başlandı.Oranın da su sorununu çözmüş olacağız. Aynı zamanda asat çalışmalarından dolayı bozulan birçok yolumuzun da asfalt  kaplamaları yama işleri şu an devam ediyor.

BU HAFTA BAŞLIYOR

Diğer bir konu büyükşehir meclis tarafından alanyamıza atanan Ahmet uzun arkadaşımız atanmıştır. Bugün görevine yazıldı ve bu hafta içerisinde başlıyor. Aynı zamanda Barış Arslan arkadaşımız da  Ulaşım Hizmetler biriminde görevli olarak başlayacak. Bir ay içerisinde  arkadaşımız göreve başlayacak. Aşevinde Emine Kayeoğlu göreve başladı. Çalışmaları hızla devam ediyor. Bir diğer arkadaşımız Can Baysal Etüt Merkezi Koordinasyonu olarak görevlendirildi.Büyükşehir Belediyesi başkanımız Muhittin Böcek  Alanya mıza çok önem vermektedir. Alanyamızın çalışmalarını dikkatle takip etmekte ve bundan sonra da çalışmaların  hızla devam edeceğinin müjdesini verdi.Antalya AKP il başkanı Muhittin böcek hakkındaki sözlerini kendilerine iade ediyorum, Muhittin Böcek başkanımız hem Antalya  hem Alanya sevdalısı başkanımızın hizmetleri devam ediyor, ama bu hizmetlerin görmemek bence görme özürlü ve art niyetli olduğunu düşünüyorum. Buradan sayın başkanıma  çok teşekkürlerimi iletiyorum.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 17:29
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107