banner129

Budak Girit Parkına otopark yapılmak istenmesini eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Girit Parkı’nın otoparka dönüştürülmesi girişimine tepki göstererek, “Antalya için çareyi sadece betonda görenler, çocukların ve Şarampol halkının nefes alanı olan Girit Parkı’na beton dökmeye çalışıyor. Girit Parkı park olarak kalmalıdır. Antalya için tek çözüm, tek çare beton değil” dedi.

Budak Girit Parkına otopark yapılmak istenmesini eleştirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Girit Parkı alanına, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından otopark yapılmak istenmesini eleştirdi. Girit Parkı’nın Şarampol bölgesinin en aktif kullanıla parkı ve çocukların oyun alanı olduğunu kaydeden Budak, “Yıllardır Şarampol halkının nefes alanı, çocukların en gözde oyun alanı olan Girit Parkı, Antalya için tek çareyi betonda gören anlayış tarafından yok edilmek isteniyor. Antalya plansız kentleşmenin sıkıntılarını yaşayan bir kent. Şimdi bu plansızlığın yarattığı sorunlara, yine plansız, kısa vadeli ve kolay çözümler aramak doğru değildir. Parkı otopark yaparak, yeşilin üstüne beton dökerek çözüm üretilmez, üretilemez. Alternatif çözümler mutlaka araştırılmalıdır. Kısa vadede ucuz ve hızlı çözüm olarak görülen projeler, ileride çok pahalıya mal olmaktadır. O nedenle Girit Parkı’nın bir nefes alanı olarak kalması Antalya için çok daha yararlıdır” dedi.
HALK İSTEMİYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “proje halkın talebi” ve “Giritliler Evi yıkılmayacak” açıklamasına da tepki gösteren Budak, “Gerçek dışı açıklamalarla milletin aklıyla dalga geçiliyor. Kim yeşilin üstüne beton dökülmesine onay verir. Şarampol Halkı, Girit Parkı’nın park olarak kalmasını istiyor. Ayrıca Giritliler Evi, Antalya’nın kültürel dokusu içinde yer alan Giritliler’e saygı için yapılmıştır. Bu yapı parkla birlikte anlamlıdır. Otoparkın kenarına iliştirilmiş Giritliler Evi’nin de çok anlamı kalmayacaktır. Halkın karşı çıktığı bu proje derhal durdurulmalıdır” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 18:46
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107