banner84

'Büyükşehir Belediyesi uzakta olabilir ama hizmetleri bir telefon kadar yakın'

Büyükşehir Kanunu ile Alanya'nın kırsalının hizmete kavuştuğunu söyleyen Muhtar Kanmaz, "Alanyamız, Antalya'ya 150 kilometre uzaklıkta olabilir ama Büyükşehir Başkanı Türel, bir telefonla her hizmeti bizim ayağımıza gönderiyor" dedi

'Büyükşehir Belediyesi uzakta olabilir ama hizmetleri bir telefon kadar yakın'
Alanya'nın Mahmutseydi Mahallesi Muhtarı Mehmet Kanmaz, Büyükşehir Kanunu'nun uygulanmaya başlaması ile 150 kilometre uzaklıktaki Büyükşehir Belediyesi'nin her sorunlarını çözdüklerini ve her hizmetleri de ayaklarına gönderdiğini açıkladı. Büyükşehir Kanunu'nu çıkaranlara ve bunu da Türkiye'de en iyi uygulayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den övgüyle söz eden Muhtar Kanmaz'ın o konuşmasından önemli satır başları şöyle; "Büyükşehir Kanunu, 1 Nisan 2014 yılında uygulanmaya başladı. O tarihten önce bir metre boru alabilmek için Alanyamızdaki muhtarlar, İl Özel İdaresi'nin kapısında nöbet tutarlardı. İçme suyu şebekeniz mi yenilenecek, giderdiniz Antalya İl Özel İdaresi'ne. İl Özel İdaresi'nin Genel Sekreterine giderdiniz, 'Bugün git, yarın gel' diyerek oyalardı. Antalya'ya giderdiniz, mazot parası cebinizden çıkardı, yemek parası öderdiniz. Hem vaktinizi, hem de nakdinizi kaybederdiniz ama bir metre boruyu alabilmek için de yılda 12 kere Antalya'ya gider, gelirdiniz. Siz hizmet isterdiniz ama onlar sizi oyalamak için her yolu denerler, en sonunda bıkkınlık verirler ve sonra da bir daha Antalya'ya gitmemek için tövbe ederdiniz. O dönemki İl Genel Meclis Üyeleri sizi kandırır, siz de muhtar olarak köylüye muhtaç olmamak için kendi köyünüzdeki seçmenlere yalan söylerdiniz. Ama ne hizmet gelirdi, ne de verilen söz tutulurdu.
"ANTALYA'YA GİTMEDEN HİZMETİ ALIYORUZ"
Ve o dönem 1 Nisan 2014'te tarih oldu. Büyükşehir Kanunu ile kırsal hizmete kavuştu, memleket kalkındı ve muhtarlara da bir heyecan geldi. Bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi, ALanya'dan 150 kilometrelik bir uzaklıkta olabilir. Antalya Büyükşehir Belediyesi uzakta diye hizmet gelmeyecek endişesine herkes gibi ben de kapılmış, bu kanuna muhalefet etmiştim. O gün Büyükşehir Kanunu'na en çok itiraz eden ve bu kanunun iptal edilmesini isteyenlerin başında geliyordum. Ama Büyükşehir Kanunu bir uygulanmaya başladı ve o günkü itirazlarımda haksız olduğum da ortaya çıktı. Çünkü Büyükşehir Belediyesi, Alanyamızdan 150 kilometre uzaklıkta olabilir ama bir telefon ediyorum, Antalya'dan hangi hizmeti istiyorsam ertesi gün o hizmet mahallenize geliyor. Henüz 3.5 yıl önce biz hizmet için Antalya'ya giderken, bugün biz Antalya'ya gitmiyoruz ama bir telefonla hizmet ayağımıza geliyor. 
"HİZMETİN USTASI TÜREL"
Bu hizmetlerin Antalya'dan, Alanyamıza ulaşmasında elbette bir çok insanın katkısı var. Bugün Türk turizminin başkenti Antalyamızda Büyükşehir Belediyesi'ni hizmetin ustası yönetiyor. Yerel yönetimde tecrübeli bir isim olan Menderes Türel'in sayesinde Büyükşehir Belediyesi, Antalya merkeze hangi hizmeti yapıyorsa, Mahmutseydi'ye de o hizmeti yapıyor. Ben Menderes Türel'e sorunlarımızı jet hızıyla çözmesinden dolayı Mahmutseydi'de vatandaşlarım ve bu mahallenin muhtarı olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Büyükşehir'in Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'e ve Büyükşehir Belediyesi'nin Alanyamızda her çalışanına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Kanunu'nun uygulanmaya başlanmasını sağlayanlara da minnet borçluyum."
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107