banner84

Büyükşehir'e Budak mı aday

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 2019'da yapılacak olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ı aday göstereceği iddia ediliyor

Büyükşehir'e  Budak mı aday
  - Kerim TOKSÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019'un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Türkiye'de zaferle ayrılmak istiyor. 2019'un Mart ayında yapılacak olan yerel seçimde zaferle ayrılarak, 2019'un Kasım ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yarı finali kazanmak isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bunun içinde Antalya'ya büyük bir önem veriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2014'ün Mart ayında Mustafa Akaydın'ın seçimi AKP'li rakibi Menderes Türel'e kaybetmesi ile büyük bir şok yaşamıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türel'den koltuğu yeniden devralmak için 2019'un Mart ayında Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak'ı aday göstermek istiyor. AKP'li Türel'i yenerek, Antalya'da yeniden CHP'nin kalesi yapmak isteyen Kılıçdaroğlu, Budak'ı aday göstermek isterken, parti tabanı da Budak'ın ismi üzerinde uzlaşıyor. 
Budak'ın ise Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve parti tabanının Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olması yönünde gelen baskılar karşısında geri adım atamayacağı ve bu teklifi kabul edeceği de gelen haberler arasında. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 08:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107