banner84

Cafer Hoca; 'Alanya il yapılırken orada olmak istiyorum'

Mahmutlar'daki seçim ofisinin açılışında konuşan MHP Adayı Cafer Uyar, "MHP iktidarında Alanya il olacak. Sürekli peşinde koştuğumuz bu hayal gerçekleşirken orada olmak isytiyorum" dedi

Cafer Hoca; 'Alanya il yapılırken orada olmak istiyorum'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Alanya merkezin ardından Mahmutlar'da da seçim ofisini görkemli bir törenle açtı. Açılış törenine MHP İlçe Başkanı Hilmi Er, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP'li meclis üyeleri, Mahmutlar Temsilcisi Mustafa Durusoy, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Durusoy, 30 Mart yerel seçimlerini hep birlikte kazandıklarını ifade ederek "Hep birlikte yine inanıyoruz, yine çalışacağız ve yine kazanacağız. Alanyamızın tek adayı olan Cafer Uyar Hocamızı Allah kısmet ederse bizleri temsil etmek üzere, bizlere hizmet getirmek üzere Ankara'ya göndereceğiz. Biz inanıyoruz ve başarıyoruz." dedi. 
HOCAMIZI ANKARA'YA GÖNDERECEĞİZ
Genel seçimler için yapılan çalışmaların ivmesinin her geçen gün artarak devam ettiğini vurgulayan İlçe Başkanı Er, seçime kadar kalan süreyi en iui şekilde değerlendirerek öncelikle Mahmutlar ve Alanya'da, sonra Antalya ve Türkiye genelinde birinci parti olacaklarını söyledi. Er, "Türkiye sevdalılarını iktidara getirerek geçmiş 13 yıllık haksızlıkların ve adaletsizliklerin hesabını soracağız. Ayakkabı kutuları ile para çalanlardan, ayetlerle dalga geçenlerden, kendini peygamber efendimiz ile kıyaslayanlardan hesap soracağız. Biz MHP İlçe Teşkilatı olarak mahalle teşkilatlarımız ile birlikte hedefe kilitlendik. Alanya'dan en az 101 bin oy alacağız. Başaracağız, bizler buna inanıyoruz. Sizlerin de inandığını biliyorum. Sizlerin duaları ve vereceğiniz destekleriniz ile birlikte Cafer Uyar Hocamı Ankara'ya göndereceğiz" diye konuştu. 
ALANYA İL OLURKEN ORADA OLMAK İSTİYORUM
Coşkulu alkış ve tezahüratlarla kürsüye çıkan MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, herkese teşekkür ederken Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e ayrıca teşekkür ederek Yücel'in kendisini mahçup etmediğini ve halkın belediyeyi yönetmesini sağladığını ifade etti. Kendisini 14 kişilik aday listesine layık gören Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye de teşekkür eden Uyar, "Ona da aynen belediye başkanımızdaki gibi sizleri mahçup etmeyeceğim sözünü buradan tüm Antalya'ya açıklıyorum. Çünkü ben inanıyorum ki TBMM'de yer alacağım ve sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim. Çünkü sizlerin sesi olmak istiyorum. Torosların sesi olmak istiyorum. MHP yeni kurulacak hükümette görev alacak ve o hükümette 13 senenin hesabını soracak. O hesap sorulurken de orada olmak istiyorum. Sürekli peşinden koştuğum hayalimi gerçekleştirmek için de orada olmak istiyorum. O da Alanya'nın il olması. Alanya il, Mahmutlar ilçe, toroslardaki yerler yeniden köy olma kararı alındığında orada olmak istiyorum" dedi. 
ALANYALI OLMAK ALANYA İÇİN BİR ŞEY ÜRETMEKTİR
'Alanyalılık' tartışmalarına da değinen Uyar, "Ağızlarına dolamışlar Alanyalı, Alanyalı değil. Kim Alanyalı, kim alanyalı değil denemesi çok kolay. Salın Dinek'ten, Alanya'nın içerisinde kaybolmazsa Alanyalı. Salın Dinek'ten dedesinin evini önüne birisi geçmeden bulabilirse Alanyalı. Elbette ben inanıyorum ki Alanya'nın bir ucundan saldığında Alanya'da kaybolacaklara Alanyalı denmez. Alanya'nın ocağını, bucağını, kaşıklığını, 68 köyün, 294 mahallenin yolunu, yaylasını bilene Alanyalı derler. Hafta sonu tatillerinde İstanbul'a Ankara'ya ya da başka bir yere ana baba kucağına gidenlere değil. Alanya'da Alanyalının düğününe, derneğine, cenazesine, taziyesine, asker mevlidine gelene Alanyalı derler. Oraya gittiğinde Alanya'ya, Antalya'ya, Akdeniz'e doğru baktığında çakıla, taşa, ormana, deniz kenarındaki otel arsasına bakmayana Alanyalı derler. Oradan baktığında buraya geldiğinde nerede ihale var, bunu hangi yakınıma vereyim derdinde olmayıp vatandaşın yüreğindeki sızıya bakana Alanyalı derler. İşte onun adı Cafer Hoca. Alanyalı olmak Alanya adına bir şeyler üretmektir. Bizler bugüne kadar Alanya'da en azından siyasete seviye getirdik. İnsanlarla uğraşmadık, iktidarın eksiklikleri ile hataları ile uğraştık" şeklinde konuştu. 
BU İKTİDAR YARGILANMALI
Uyar, AKP'liler ve AKP iktidarına yönelik sert eleştirilerine devam ederek "Bugün hepimiz biliyor ki artık bu iktidarın gitme zamanı geldi. Ben öğretmenim, karne veririm, not veririm. Dış politika, güvenlik, ekonomi, milli birlik bütünlük, manevi değerleri koruma, ahlak, hal ve gidiş, yolsuzluk ve yoksullukla mücadele anlayışı sıfır. Bu öğrenci sınıfı geçer mi? Elbetteki sınıfta kalması gerekir. Sadece sınıfta kalması da yetmez. Görev yaparken sadece ve sadece kendini, cebini, çocuğunu, akrabasını, arkadaşını, dostunu, dünürünü, birlikte siyaset yaptığı insanları zengin etmekten başka hiç bir derdi olmayan bu iktidarın ayrıca yargılanması da gerekir." dedi. 
ALANYA, TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK
Sadece iktidarı eleştirmediklerimi ve iktidar adayı olarak MHP'nin projeleri ve vaatleri olduğuna da değinen Uyar, asgari ücretin 1400 lira, kira yardımı olarak 200 lira, emekliye yılda iki kere ikramiye, öğrenci ve evlenecekler olanlara faizsiz kredi, mazotun 1,75 liraya indireceği, ilaçtan, kimyadan verginin kaldırılacağı gibi vaatlerden bahsetti. "Artık toparlanma, yaraları sarma zamanı" diyen Uyar, "Eğer bu millet onlara yeniden yetki verirse ülkemizin bir tarafı özerk bilmem ne bölgesi, komşularımızla savaş devam edecek, zengin daha zengin, fakir de yok olmaya devam edecek. Bunun için ben Cafer Uyar olarak Ankara'ya gideceğimden hiç şüphem yok. MHP Antalya'da mutlaka birinci parti olacak. Çünkü Toroslar, Yörükler, Anadolu'dan 81 ilden Antalya'ya, Alanya'ya gelen yiğitler MHP'ye sahip çıkma kararı aldılar. Anadolu'nun küçük sembolik bir örneği olan 81 ilden insanların geldiği Alanya MHP'yi birinci parti çıkararak 101 bin oy vererek Alanya'da bunu başlatacak. 30 Mart seçimlerinde örnek olduğu gibi bu seçimde de Alanya Türkiye'ye örnek olacak. Bu duygu ve düşüncelerle biraz daha desteğe, gayrete, zahmete davet ediyorum" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
illuminati temple
illuminati temple - 6 yıl Önce

Editörlerimiz tarafından incelendikten sonra en kısa sürede yayına verilecektir.

SIRADAKİ HABER

banner107