banner84

Çelik oda başkanlarını dinledi

Seçim çalışmalarını Alanya'da sürdüren Sena Nur Çelik oda başkanlarını ziyaret etti. Çelik daha sonra ziyaretlerine Gazipaşa'da devam ettirdi

Çelik oda başkanlarını dinledi
Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Antalya Mileltvekili Adayı Sena Nur Çelik Alanya'da oda başlarını ziyaret etti. İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve ekibi de Çelik'e eşik etti. İlk olarak Alanya Bakkallar  ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp'i ziyaret eden Çelik daha sonra Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokancılar Kafeteryacılar Ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci’yi ziyaret etti. Burada esnafın sorunlarını dinleyen ve esnaf için 16 yılda reform niteliğinde yenilikler yaptıklarını kaydeden Çelik, daha sonra Gazipaşa’ya geçti. Çiçeklerle karşılanan Çelik, Yeni Mahalle, Cumhuriyet ve Çobanlar Mahallesi’ndeki ev toplantılarında kadınlarla bir araya geldi. Türkiye’nin geçtiği değişim ve gelişim sürecini anlatan Sena Nur Çelik, iftarını Beyrebucak Mahallesi’nde Gazipaşalılarla birlikte yaptı.
'TÜRKİYE'NİN ENEJİSİNE ENERJİ KATTIK'
Türkiye’nin enerji politikasını değerlendiren Çelik, Milli enerji vurgusu yaptı. 16 yıllık yürüyüşte yatırımların sağlam ve sürdürülebilir enerji stratejisi ile gerçekleştirildiğini söyleyen Çelik, “Enerji alanında yaptığımız hamlelerle dünya ile aramızdaki farkı hızla kapatıyoruz. 16 yıl boyunca ülkemizin enerjisini yükseltmeyi sürdürdük. Milli enerji ve maden politikamızı hayata geçirdik. Türkiye'nin 1955’ten beri yarım asırlık hayali olan ilk nükleer güç santrali Mersin Akkuyu Nükleer Santrali'nin temelini attık. Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 10'unu karşılama kapasitesine sahip olan nükleer santral 4 evreden oluşuyor. Nükleer santralin İlk 3 ünitesinin 2023’te hizmete girmesini planlıyoruz. Sinop’ta ikinci nükleer güç santrali kurulması ile ilgili çalışmalar da sürüyor. 2023’e kadar iki nükleer santrali devreye alıp 3’üncüsünün de inşasına başlamayı hedefliyoruz. Üç nükleer santral ile insan kaynağımız, milli sanayimiz, bilgi birikimimiz de gelişecek. On binlerce istihdamla ekonomimizin büyümesine de katkı sağlanacak” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107