banner84

'CHP bizi kandırmasın'

Yeni Anayasa'nın önemli olduğunu söyleyen MHP'li Yıldız, "Atatürk, bu ülkenin Cumhurbaşkanıyken, Cumhuriyet Halk Fırkasının da başkanlığını yapıyordu. Milli Şef İnönü, bugünkü adıyla CHP'nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı'ydı" dedi

'CHP bizi kandırmasın'
Mahmutlar'daki törende konuşan MHP Antalya 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, "MHP'nin şanlı 47 yıllık tarihinde Türk Milletinin aleyhinde almış olduğu bir karar yoktur. Yine 47 yıllık mazide utanılacak hiç bir şey gerçekleşmemiştir. Ve bundan sonra da Allah'ın izniyle sizlerin de desteğiyle böyle bir hata yapılmayacaktır. Bizim bir Yönetimimiz var, Alanya Belediyesi. Başında bir Belediye Başkanımız var. Alanya Belediyesi neyle yönetiliyor, başkanlık sistemiyle değil mi arkadaşlar? Her ne kadar Belediye Meclisi de olsa, Alanya Belediyesi başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Alanya'da bir İlçe Emniyet Müdürlüğümüz var. Emniyet Müdürü'nün dediğinin dışında bir şey oluyor mu Alanya'da olmuyor. Kaymakam var, onun altında bürokratlar var, Alanya'da. Kaymakam'ın söylediğinin dışında Alanya'da bir şey oluyor mu, olmuyor. Şimdi başınızda bir Cumhurbaşkanı var. Bir dediğinin dışında Türkiye'de bir şey oluyor mu, olmuyor arkadaş. Yani bir gerçeği kabul etmeliyiz. Adı başka bir şey olabilir. Muhtarın mahallesinin dışında dediği bir şey olabiliyor mu hukuki anlamda mahallesinde olamıyor. Partimizde İlçe Yönetimi var, onun söylediği bir kararın dışında bir şey oluyor mu? Türkiye'de bir sistem var. Bu sistem bugünde kurulmuş bir sistem değil. Bizi kimse kandırmasın" dedi. 
"İNÖNÜ DE CHP'NİN BAŞINDAYDI"
Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: 
"1924 Anayasası ile hepimizin gurur duyduğu, bu ülkenin kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyet Halk Fırkasının başkanı ve Cumhurbaşkanıdır. Yine Milli Şef İnönü, bugünkü adıyla CHP'nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı'dır. Yakın tarihe baktığımızda Turgut Özal, Yıldırım Akbulut'a başbakanlığı bırakıp, Cumhurbaşkanı olduğunda partisine hükmetmiyor muydu, hükümete emretmiyor muydu? Emretmeyince ne oldu, kavga oldu. Yine Süleyman Demirel, Çiller Başbakanken, partisine emretmiyor muydu, hükmediyordu. Hükmetmeyince neoldu kavga oldu. Bugüne gelelim. Evet Recep Tayyip Erdoğan partisine hükmedemedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Suriye'de yapmış olduğu yanlış politikalar ve uçak düşürmeyle Alanya'da yaşayan esnafımızın ve turizmcimizin canına okudu. Peki ne oldu sonra, Başbakan değiştikten sonra Binali Yıldırım, 'Herkesle barışacağız, dostluk kuracağız' dedi. Kurulan dostluklarla nefes almaya başladınız. Bu sıkıntıları gören Devlet Bahçeli, bugüne kadar dediğinin tersini söylemeyen Devlet Bahçeli bugünde dediğinin tersini söylememektedir. Yapılan Anayasa değişikliği hükümet etmenin işidir. Başında Başbakan olacağı hükümet yerine başında Cumhurbaşkanı olacağı bir Hükümet etme şeklidir."
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107