banner84

CHP'den minimum asgari önerisi

CHP Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan basın açıklamasını parti binasında gerçekleştirdi.

CHP'den minimum asgari önerisi

(Ekmel YILMAZ)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasında İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve üyeler yer aldı. Karadağ Euro ve Dolar kurunda ki artışı değerlendirdi, asgari ücretin 384 dolar olarak hesaplanmasının doğru olacağını aktardı. Karadağ, sağlık konusunda da hükümet yetkililerinin bir an önce 3600 ek göstergenin verilmesi gerektiğini savunarak bu konuda tedbirler alınmasını istedi. Alanya Belediyesine yazılı soru önergesi verdiklerini ve bu önergeye yazılı şekilde açıklık getirmelerini istedi. Ayrıca Alanya Belediyesi’ne Noel Pazarı ve Kitap Günleri etkinlikleri için de teşekkür etti. 
'ASGARİ ÜCRET 384 DOLAR OLMALI'
Asgari ücretin hesaplanması konusunda 384 dolar üzerinden hesaplanması gerektiğini savunan Karadağ, “Dolar ve Euro kurunun azgınca bir şekilde değerini yükseltmesi ne yazıkki ülkemizin insanlarının yaşam şartlarının düşmesine neden olmuştur. Bu nereye kadar gidecek, çok zor bir durum. Bunun üzerinde devlet yetkilileri tarafından bir takım sirkülasyon yapılması, olağan üstü durum konusunda bir takım laflar üretilmesi gerçekten Türk halkını çok rahatsız etmektedir. Dolayısıyla bunun bir an önce durması Euro ve Dolar kurunun dizginlenmesi artık elzem hale gelmiştir. Asgari ücretin son günlerde olması gereken rakam hakkında herkes birer görüş ortaya atmaktadır. Asgari ücret, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi minimum 384 dolar etmelidir. Bugün 384 dolar neyse bugünki asgari ücretin olması gereken rakam bu olmalıdır. Daha önceki asgari ücret tespitinde dolar 7,35 iken bugün nereye gittiği bellidir. O zaman 384 dolar olan asgari ücretin bugünde yine 384 dolar olması bekleniyor. Kesinlikle olması gereken ve halkımızı bir nebze Euro ve Dolar kuruna karşı tedbir olarak olması gereken rakamdır.” dedi.
'SAĞLIK KONUSUNDA TEDBİRLER ALINMALI'
Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında çalıştıklarını ve bazı doktorları istifa ettiğini aktaran Karadağ, “Sağlık konusunda Alanya'mızda çok ciddi olaylar dönmekte, bir takım yapılanmalar var. Sağlık çalışanlarının bu zor şartlar içerisinde en az 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesi ve 3600 ek göstergeyle beraber sağlık çalışanlarının biraz daha rahat bir şekilde görev yapmaları temin edilmeli. Doktorlarımız zaman zaman istifa etmekte ve fiziki bir takım ortamlar devlet hastanesinde şartları zorlamaktadır. Bir an önce merkezi hükümetin sağlık konusunda çok ciddi tedbirler alması gerekmektedir.” dedi.
'ALANYA BELEDİYESİ’NDEN YASAL BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ'
Alanya Belediyesi’ne kaçak bir otel hakkında soru önergesi verdiklerini ve bu sorulara net bir cevap alamadıklarını aktaran Karadağ, “Bu ay değil bir önceki belediye meclis toplantısında bizim belediye meclis üyesi arkadaşlarımız ve millet ittifakı ortaklarımızla beraber belediyeye yazılı bir soru önergesi verdik. Bu önergede Gazipaşa-Alanya sınırındaki bir otelin kaçak olduğu ve bu otelin ruhsatının olmadığı konusundaydı. Ne yazık ki şu ana kadar tatmin edici herhangi bir cevap gelmedi. Bu kanuni bir sorumluluktur. Bu yasal bir sorumluluktur. Bir an önce bu konuda yazılı bir cevap bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde yazılı şekilde belediye meclis üyemize belediye başkan yardımcısı tarafından bir açıklama geldi. Kesinlikle tatmin edici değildi. Bizim sorduğumuz soruların kesinlikle cevabı şeklinde değildi. Belediyenin bir an önce Alanya’daki kaçak yapılar konusunda tedbir alınması ve özelliklede yazılı önerge olarak verdiğimiz bu sorulara yasal bir açıklama bekliyoruz.” dedi.
KARADAĞ’DAN BELEDİYE’YE TEŞEKKÜR
Alanya Belediyesi’nin etkinliklerini beğendiğini ve etkinliklerin her sene devam etmesi gerektiğini vurgulayan Karadağ, “Alanya Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Noel Pazarı doğru bir karardır. 11’incisi düzenlenen Noel Pazarı’nın bundan sonraki yıllarda da mutlaka yapılması konusunda bir hazırlık olması gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda Kitap Günleri’nin 3’üncüsü düzenlendi. Ciddi ve güzel bir eylemdi. Bu iki konuda da belediyeye teşekkür ediyoruz. Bu etkinliklerin her yıl devam etmesini diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169