banner84

'CHP kılıf arıyor'

AK Parti İl Başkanı Sümer, CHP İl Başkanı Esen'in, 'Alanya’da 3.081 seçmen, Antalya'da ise 28 bin 800 seçmenin kaydı silindi' yönündeki sözlerine, "Bunlar yenilgiye şimdiden kılıf arıyorlar" dedi

'CHP kılıf arıyor'
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, CHP'nin seçimi kaybedeceğini daha seçime girmeden anladığını, mağlubiyete kılıf hazırladığını ifade etti.
Sümer, CHP İl Başkanı Semih Esen'in, Alanya'dan 3 bin 81 kişinin, Antalya'da ise 28 800 kişinin adının seçmen listelerinden silindiği iddiasına, yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi. Adrese dayalı sistemde isimlerin silinmesinin söz konusu olamayacağını savunan Sümer, seçmenlerin adres değişikliği yapıp bunu nüfus müdürlüğüne bildirmemiş olabileceğine işaret etti.
Bundan ötesinin havanda su dövme olacağını kaydeden Sümer, CHP'nin iddialarını, "Seçim mağlubiyetine kılıf hazırlamak" şeklinde yorumladı. Her seçimde aynı senaryonun yaşandığını belirten Sümer, "CHP seçimi kaybedeceğini daha seçime girmeden anladı, mağlubiyete şimdiden kılıf hazırlıyor" ifadesini kullandı.
Kendi partilerinin de adres değişikliği yüzünden sandıkta kayıtlı görünmeyen seçmenleri olduğunu vurgulayan Sümer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Biz oturduğumuz yerden açıklama yapmak yerine kayıtdışı seçmenlere teşkilatımız vasıtasıyla tek tek arayıp ulaşıyoruz ve seçmen listelerine yazılmalarını sağlıyoruz. Adres değişikliği yapanlar var, kendi üyelerini kontrol ettirsinler. Siyaset yan gelip yatıp demeç verme yeri değil. Bu açıklamanın altındaki asıl amaç, seçim mağlubiyetine kılıf hazırlamak. CHP geleceği görmüş, 'Zaten bizim seçmenlerimizi silmişler' diye altyapısını hazırlıyor. Seçmen silinmesi teknik olarak mümkün değil. Adrese dayalı sistem olduğu için kimin nerede oturduğu, hangi sandıkta oy kullanacağı otomatik olarak çıkıyor ama adresini aktaranlar ve bunu nüfus müdürlüklerine bildirmeyenler vardır. Bunda kesinlikle art niyet olamaz, hukuk devletinde yaşıyoruz, teknik olarak mümkün olmayan şeyler bunlar. Daha iki ay var. Vatandaşın yanına gidip seçim çalışması yapsınlar, mağlubiyete kılıf aramasınlar."
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107