banner129

CHP kongreye gidiyor

CHP Genel Merkezi, önümüzdeki Ekim ayında Alanya'yı da kapsayan ilçe kongrelerini yapacaklarını ve Kasım ayında da il kongreleri için hazırlıkları başlatacaklarını açıkladı

CHP kongreye gidiyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, olağan kongre sürecini başlattıklarını duyurdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında dün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında konuşan Tekin Bingöl şunları söyledi:
"Bugünden itibaren olağan kongre sürecimiz başlatılmıştır. Olağanüstü kurultay tartışması başlatmak doğru değil. Olağanüstü kurultay yapsak dahi, yıl içinde ikinci bir takvim başlatmak zorundayız. Bu asla gerçekçi değil. Bu örgütlerimizin kesinlikle kabul etmediği bir süreçten gelerek bu kararı aldık. Biz bugün olağan kurultayımızı başlattık. Kongre takvimi tamamlandıktan sonra kurultay tarihini belirleyecek yetkili organımız Parti Meclisimizdir."
"İL KONGRELERİMİZİN EKİM VE KASIM AYINA DA SARKABİLECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM"
"Önce bahsettiğim işleyişler gerçekleşecek, ardından ilçe kongrelerinden başlayarak, il kongreleri başlayacak. Önümüzde resmi ve dini bayramlar var, yaz dönemi var. Sıkışık bir takvim yapmamamızın nedeni budur. Bundan önceki kongreler sürecinde bir takım nedenlerle, seçimler nedeniyle örneğin, daraltılmış takvimler uygulamak zorunda kalıyorduk. İşlemlerin gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç var. İl kongrelerimizi de eylülün sonlarında hatta ekim ve kasım ayına da sarkabileceğini söyleyebilirim."
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 18:20
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107