banner84

CHP'li Zeybek Antalya'daki öğretmen ve öğrenciler için TBMM'ye soru önergesi verdi

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Antalya’daki okullarda artan COVİD-19 vakalarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması ile istemiyle verdiği soru önergesi ile meclis gündemine taşıdı.

CHP'li Zeybek Antalya'daki öğretmen ve öğrenciler için TBMM'ye soru önergesi verdi

Eğitim-Sen Antalya şubesinin yakın zamanda 49 öğrenci, 30 öğretmen ve 5 personelin korona virüs testlerinin pozitif çıktığına dair açıklamasıyla ilgili, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Zeybek, son bir yıl içinde Antalya’da kaç öğretmen, öğrenci ve personelin test sonuçlarının pozitif çıktığı hakkında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) soru önergesi verdi.
ANTALYA’DAKİ OKULLARDA KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI GİZLENİYOR MU?
CHP’li Zeybek verdiği soru önergesi sonrası yaptığı açıklamada, “Antalya’da artan koronavirüs vakaları sonrası eğitim emekçileri ve öğrencilere dair sağlıklı verilerin ilgili sendikalar ve kamuoyu ile paylaşılması gereklidir. Bu verileri saklanması, halk sağlığı içinde tehlike arz etmekte, şeffaf olunmalıdır. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemlidir” dedi.
OKUL BAHÇESİNDE ANMA TÖRENİNE İZİN VERİLMEDİ
Milletvekili Zeybek önergesinde Antalya Eğitim-Sen Şubesi öğretmenlerinin 6 Nisan Salı günü görev yaptıkları okulların bahçelerinde COVİD-19 nedeniyle hayatını kaybeden eğitim emekçileri için yapılacak saygı duruşuna Muratpaşa İrfan İlk İlkokulu idaresi tarafından izin verilmediği iddialarına da yer verdi. Zeybek açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“Koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybeden eğitim emekçileri için yapılması düşünülen bir saygı duruşunun engellendiği, öğretmenlerin okul bahçesi dışında saygı duruşuna bulunmak zorunda kalması üzüntü vericidir. Meslektaşlarına karşı bir anma töreninin dahi çok görüldüğü bir ortam demokrasiye tahammülün geldiği son noktadır. AKP iktidarında masumane bir anmanın bile yasaklanmasına şaşırmama noktasına gelindi. AKP iktidarı ülkenin çözüm bekleyen acil sorunları yerine, gündemi değiştirme gayreti ile siyaset yapmaya devam etmektedir. Çözüm üreten siyaset anlayışı yerine sorunun bir parçası olan bir siyaset tarzını benimseyen iktidar nedeniyle tüm Türkiye enerjisini ve zamanını kaybetmektedir.”

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Yurttaş
Ali Yurttaş - 1 ay Önce

Evet gizleniyor

SIRADAKİ HABER

banner107