banner165

CHP'li adayların il açıklamaları yavan gelmeye başladı

**

CHP'li adayların il açıklamaları yavan gelmeye başladı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve 13. Sıra Adayı olan Avukat Gürkut Acar, Milletvekili Adayı Av. Deniz Filiz, CHP İlçe Teşkilatı, Avukat Halime Şenli Bilgin ve Avukat Hayati Bora ile birlikte, Alanya Merkez Çarşı ve İskele esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP heyeti, 7 Haziran Genel Seçimleri’nde CHP’ye oy istedi. Yurttaşların Alanya’nın İl olması talepleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP’li Acar, Alanya’nın İl olmasıyla ilgili kanun teklifini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla hazırladığını ve TBMM Başkanlığı’na sunduğunu hatırlattı. 

‘GÜNDEMİMİZDE MANAVGAT YOK’ 
Teklifte; Konaklı, Mahmutlar ve Demirtaş’ın ilçe olmasının, ayrıca Alanya’ya bağlanma konusunda İbradı, Akseki, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde halkoylaması yapılmasının öngörüldüğünü belirten Acar, teklifte Manavgat ile ilgili bir konunun bulunmadığını vurguladı. Acar, “Biz CHP olarak Alanya’nın İl olması konusunda bir adım attık. 13 yıldır iktidarda olan AKP isteseydi Alanya’yı İl yapardı. Tek başına iktidardı ve buna gücü vardı. Ancak Alanya’dan aldığı oylarla Antalya’daki dengeleri kendi lehine etkilediği için Alanya’yı ayrı İl yapmak istemiyor” iddiasında bulundu. 
‘BÜYÜKŞEHİR YASASI HAKSIZLIK’ 
Alanya ve çevresinin, dinamikleri ve ekonomik yapısıyla İl olabilecek yapıda olduğunu belirten Acar, “AKP her zamanki tutumuyla sadece kendi siyasi ömrünü uzatmanın peşindedir. Ülkenin ve yurttaşların çıkarlarını düşünmemektedir. Alanya halkı bunu çok iyi görmüştür. 7 Haziran Genel Seçimleri’nde AKP’ye gerekli dersi verecektir” diye konuştu. AKP’nin Büyükşehir Yasası ile bir dizi haksızlık yaptığını da savunan Acar, CHP iktidarında kapatılan belediyeleri yeniden açacaklarını ve halka nitelikli hizmet ulaştırılmasını sağlayacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169