banner84

'Davutoğlu da oyun dışı bırakılmıştır'

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarıca, Türkiye’nin dış politikasına 14 yıldır yön veren Davutoğlu'nun da oyunun dışına itildiğini söyledi

'Davutoğlu da oyun  dışı bırakılmıştır'
Sarıca sözlerini şöyle sürdürdü: 
"İslam dünyası açısından 14 kirli yıl yaşandı. Olanlar bu 14 yılın tamamında Danışman, Bakan ve Başbakan olarak görev yaptığı süreçlerde oldu. Olanların en büyük mesullerinin biri kendisidir.
Akparti gurubunda yaptığı son konuşmasındaki bazı cümlelerini esas alarak bu 14 yıllık Davutoğlu dönemi hakkında bir iki söz söyleyelim. İşte dediklerinden bazı cümleler: 'İnandığımız doğrulardan, lekesiz ve temiz siyasetten geri durmayacağız. Ülkemize, milletimize ihanet etmeyeceğiz, edenlere de izin vermeyeceğiz. Bugün herkes imtihandadır. Biz sağ ve sol omuzumuzdaki meleklerin yazdıklarına bakarız. Biz onların tuttukları dosyalar için yaşıyoruz. Son nefesimizde onların hayır kaydetmesi için çalışıyoruz. Kim ne fitne üretirse üretsin hepimiz önce Allah’tan korkalım” 
Söz konusu konuşma kendi şahsi ve ailevi hayatından bahsetse, çoğumuz gibi biz de biliriz ki, kendilerinin mazbut bir aile yaşantısı vardır. Mal ve servete tamahı olmadığı gibi, maddi yolsuzluklara bulaşacak bir yapıda da değildir. Lakin Sayın Davutoğlu, inandığı doğrulardan bahsederken, hiç bir müslümanın canına, malına, ırzına yapılan tecavüzler için yardım etmemek, onaylamamak gerektiği gibi doğrular buna dahil değil midir acaba? 14 yıldır Türkiye’nin de başrolllerde bulunduğu rezil operasyonlarla kaç milyon Müslüman öldürülmüştür, tecavüze uğramıştır, yurdundan yuvasından sökülüp dağlara, çöllere sürülmüştür? Afganistanlı, Iraklı, Libyalı ve Suriyeli Müslümanlardan kaç milyonu dağlarda, denizlerde, çöllerde ölmüş veya öldürülmüştür?" diye sordu. 
"KEŞKE ERBAKAN'I DİNLESEYDİNİZ?" 
'Kaç trilyon dolar Müslüman sermayesi yağmalanmıştır?' diyen Sarıca, "14 yıldır, Stratejik Ortak, Koalisyon Ortağı, Ebedi Dost dedikleri ve halen de öyle bulundukları ABD, Avrupa, ve İsrail ile oy vererek, sınırları açarak, askeri destek vererek, lojistik sağlayarak beraber olmadılar mı? Bunları inandığı doğrularla nasıl bağdaştırıyor acaba? Mısır konusunda, Suriye konusunda, Yemen konusunda vicdan muhasebesi yapmıyor mu Allah aşkına! “Lekesiz ve temiz siyaset” illa çalmamak çırpmamakla mı oluyor? Bunlar kapkara birer leke değil mi? Ülkemize ve milletimize ihanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz buyurdu. İyi de devletimizin yapayalnız kalmışlığı ne ile izah edilecek? Hani nerede komşularımız? Bu durum ülkemizin geleceğine ihanet sayılmaz mı? Omuzumuzda melekler var ve hepimiz imtihandayız dedi. Elbette doğrudur. Acaba kendileri akşamleyin yastığa başını koyduğunda, görevde olduğu süreçte kendisinin kaldırdığı parmakla, verdiği onayla, yaptığı destekler sonucu öldürülen bebeler, çocuklar, tecavüze uğrayan iffetliler hiç rahatsız etmiyor mu? Bunları meleklerin görmemiş olmasını nasıl düşünebilir? Dost acı söyle ama doğru söyler! Keşke, Milli Görüş Lideri Merhum Erbakan’ı dinleseydiniz, icraatlarınızı o doğrultuda yapsaydınız!"

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107