banner84

Doğalgaz kampanyası

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, oda üyeleri ve halkı doğalgazın Alanya'ya gelmesi için başlatılan imza kampanyasına katılmaya davet etti. Başlatılan imza kampanyasına ilk imzayı ise gazeteciler attı.

Doğalgaz kampanyası
 ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından doğalgazın Alanya’ya getirilmesi için başlatılan kampanya hakkında Başkan Mehmet Şahin bilgi verdi. Şahin kampanya için AB Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun verdiği desteğe dikkat çekti, oda üyeleri ve halkı doğalgazın ilçemize gelmesi için başlatılan imza kampanyasına katılmaya davet etti. ALTSO’da bir basın toplantısı düzenleyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, doğalgazın Alanya’ya gelmesi konusunda başlatılan imza kampanyası hakkında detaylı bilgi verdi. Toplantıya Şahin’in yanı sıra ALTSO yönetimi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti(AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, AGC yönetimi ve çok sayıda gazeteci katıldı.
"SEÇİMDEN ÖNCE SÖZ VERMİŞTİK"
GEÇTİĞİMİZ yıl yapılan ALTSO seçimleri öncesi doğalgaz konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ve doğalgazın Alanya’ya gelmesi için lokomotif olacakları sözünü verdiklerini hatırlatan Şahin, “Turizmi 12 aya yaymanın çalışmalarını yaparken, bu arada da turizmin maliyetini nasıl düşürebiliriz bunu düşünüyoruz. Seçim öncesinde bizim doğalgaz konusunda lokomotif olacağımız yönünde taahhüdümüz vardı. Doğalgazı Alanya’ya getirmek için elimizden geleni yapacağız demiştik. Bununla ilgili normalde BOTAŞ’ın Enerji Bakanlığı’nın istediği elektrik abone sayısının yüzde 60’ı kadar Botaş’a doğalgaz için abone olması gerekiyor. Ancak biz bunu bir anda sağlayamayacağımız için ALTSO olarak ilk etapta İmza kampanyasını başlattık” dedi.
"İNŞALLAH DOĞALGAZ GELECEK"
İMZA kampanyası hakkında olumlu tepkiler geldiğini belirten Şahin, “Bu güzel hizmetimizi inşallah Alanya’mıza getireceğiz. Yazın güneş enerjisi, kışın odun ve klima ile idare ediyorduk. Kömür yakmak yasak olduğu için ilçemizde, odun yakılıyor. Dolayısıyla hava kirliliğine ve ağaçların kesilmesine de sebep oluyor. Bu bağlamda doğalgazın ilçemize gelmesiyle artık odun yakmak için ağaç kesilmeyecek. Bu konuda esnafımızın, sivil toplum örgütlerinin bizi destekleyeceğinden şüphemiz yok. İmza kampanyası hakkında çok olumlu telefonlar aldım, olumlu tepkiler geldi. Tabii doğalgazın bunun yanında turistik tesislerimiz ve seralarımızda da çok büyük katkısı olacak. Yani sadece turizmle değil tarımla uğraşan arkadaşlarımız da bu hizmetten yararlanacak. Seraların donma tehlikesi var kış aylarında ama doğalgaz sayesinde az bir gider yapılarak donma tehlikesi de ortadan kaldırılabilecek” dedi.
ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR
KAMPANYA konusunda Avrupa Birliği(AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun her türlü desteği verdiğini dile getiren Şahin, Çavuşoğlu’na verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “İmza kampanyasını sadece ALTSO sadece oda üyelerine değil halka da yayacağız. Belli noktalara imza toplama merkezleri açacağız. Ay sonuna kadar da imzalarımızı toplayıp, Ankara’ya ilgili bakana ileteceğiz. Kampanyamız inşallah Alanya’mız için hayırlı olur. Başta Avrupa Birliği(AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere kampanya konusunda destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim de doğalgazın Alanya'ya getirilmesi yönünde başlatılan kampanyayı her kesimin desteklemesini istedi. 
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157