banner84

'Ekibimle karar vereceğim'

AK Parti İlçe Kongresi öncesi göreve devam edip, etmeyeceğine ilişkin soruya Berberoğlu, "Önümüzdeki süreçte bir değerlendirme yapıp, arkadaşlarla bir görüşüp, bir karar vereceğiz" dedi

'Ekibimle karar vereceğim'
- Kerim TOKSÖZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu bugün partisinin İlçe Teşkilatı'nda gazetecilerle buluşup, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Dim Barajı ile Uğrak arasında inşa edilen Dim Sulama Suyu Projesi'nin Kargıcak'a kadar olan 16 kilometrelik etabını 2018 yılının Ocak ayında hizmete açacaklarını söyleyen Berberoğlu, "Dim Barajı Sulama Projesi'nin Kargıcak ile Uğrak arasındaki ikinci etabın ihale tarihi 10 Ağustos olarak belirlendi. Ayrıca ikinci etap malzeme alım ihalesi de 15 Ağustos'ta yapılacak. Toplamda 43 kilometrelik Sulama Suyu Projesi'dir. Bu 43 kilometrelik Sulama Suyu Projesi'nin ilk etabı olan 16 kilometrelik alanda şebeke hattının inşaası devam ediyor. Dim Barajı ile Kargıcak arasındaki projenin birinci etabını en geç 2018 yılının Ocak ayına kadar tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sunacağız. Projenin bugüne kadar uzamasının nedeni de kamulaştırmaydı. Kamulaştırılacak alanlarda ciddi sıkıntı yaşıyorduk, iş bir türlü yürümüyordu. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Milletvekilimiz Sena Nur Çelik'in de katkılarıyla Bakanlar Kurulu'nda projenin uygulanabilmesi için acil kamulaştırma kararı çıkartıldı. Acil kamulaştırma kararından sonra artık projenin inşası hızla yürümeye başladı" dedi.
 
"KONGRELER BİZİM BAYRAMIMIZDIR"
AK Parti İlçe Kongresi'ni Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da onay vereceği bir tarihte yapacaklarını açıklayan Berberoğlu, "Biliyorsunuz AK Parti'de yenilenme kongreleri başlıyor. Bunlar bizim bayramlarımız, teşkilatların yenilenmesidir. Bu kongre Türkiye genelinde tüm ilçelerde 19 Ağustos'ta başlayacak, 12 Kasım'da bitecek. Bu süreç içinde Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılacağı bir takvimde kongremizi yapacağız. Bakanımıza uygun bir tarihte kongremizi gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz bizim kongrelerimiz istişare kongrelerimizdir, genel merkez ve partinin bir takım temayüllerden geçerek bir aday belirlenir. Yine kongreye tek listeyle seçime gidilir, genel merkezimizin belirlediği bir adayın etrafında hep birlikte bir oluruz, çalışırız. Önümüzdeki 2019 seçimine en iyi şekilde hazırlanmış olacağız" dedi.  
"HENÜZ KARAR VERMEDİM"
Yeniden aday olup, olmayacağına ilişkin soruya Berberoğlu, "Şuan için bir şey düşünmedik. Arkadaşlarla görüşmedik, bu tarihlerde dün belli oldu. Önümüzdeki süreçte bir değerlendirme yapıp, arkadaşlarla bir görüşüp, bir karar vereceğiz" diye yanıt verdi.  
"15 TEMMUZ'U UNUTMAMIZ İMKANSIZ"
15 Temmuz'a ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Berberoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Biliyorsunuz 15 Temmuz bizim için çok önemli. Türkiye'nin milletin, halkımızın, demokrasiye, hukuka sahip çıktığı bir gecedir. Hiç bir zaman unutulmaması gereken bir gecedir. Bununla da ilgili bir takım anma ve kutlama merasimi 11 Temmuz tarihinde başlayacak. Bu da Cumhurbaşkanlığı ve Valiliklerin hazırlayacağı bir program çerçevesinde olacaktır. Biz de bu belirlenecek programa katılacağız. 15 Temmuz hiç unutamayacağımız bir gecedir. Yine o gece beklediğimiz o meydanda bekleriz. Yine o gece tüm vatandaşlarımız anmak için sabırsızlıkla bekliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107