banner84

'Elimizde deliller var'

Finlandiya FOX TV'de dizinin çekimlerine 3 bin Euro katkı sunmadığı yönündeki iddialara yanıt veren Başkan Yücel, "Alanya'da Finlandiyalılar bu dizinin içeriği konusunda endişelerini bize ilettiler ve bu nedenle katkı sunmadık" dedi

'Elimizde deliller var'
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bugün başkanlığını yaptığı encümen toplantısında şehirde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın da başkanlığını yapan Başkan Yücel, Finlandiya'da yayın yapan FOX TV'nin Alanya Matkaopaatrealite formatıyla yayınlanan dizinin çekimleri için 3 bin Euro bilet ücretine ilişkin yaşanan tartışmalara açıklık getirdi. ALTAV'a dönük yıpratma politikalarına yanıt veren Yücel, "ALTAV tarihinde ilk defa bu kadar daha canlı ve diri, proje üreten ve neredeyse Uluslar arası ve ulusal tüm fuarlara katılıyor. Kısıtlı bütçe ile elinden geleni yapıyor. Ona göre de bütçeyi değerlendiriyor. 
Biliyorsunuz ki ALTAV’ın genişletilmiş bir çatısı vardır. Sivil toplum örgütlerinin, turizmcilerinin ve bir çok derneklerin üye olduğu bir altyapıya sahip. Bizim bir komisyonumuz var, gelen her konu değerlendirilir ve her hafta da Çarşamba günleri toplantımız olur ve hangi projelerin ne kadar önem arz ettiğini değerlendiririz oradan çıkacak sonuca göre icraata geçer bölgemizin tanıtımı için elimizden geleni yaparız. Fakat geçen gündeme gelen konuyu arkadaşlarımız paylaşmışlardır. Alanya’da yerleşik yabancıların içinde Finlilerin de önemli bir yeri vardır. Burafda oturan Finlilerin o diziyle ilgili bizlere önemli bir yorumu olmuştur. Eğer bu diziyi Türkiye’yi ziyaret eden Finliler izlerlerse gelme niyetleri varsa bile gelmezler diye de beyanları vardır. Bunu sizlere gösterebiliriz. Biz de tabi ki bu yanlış algıyı bu bölgeden uzak tutmak için kibarca bu projeye dahil olmayacağımızı söyledik. Zaten bu projenin bütçesi öyle yazıldığı gibi değil o yazılanı 10-20’ye katlarcasına bir bütçe. Detur’un sahipleri de yanıma geldi ve onlarla da bu konuyu görüştük. Onlarda bu durumdan dolayı kendi elemanlarından ötürü üzüntü duyduklarını dile getirdiler. Biz de kendilerini anlayışla karşıladık. Kurumsal bir ALTAV’ın değeri çok büyüktür. Bunu da buradan dile getirmek isterim. Ayrıca biz bu kurumsallığı taşıdığımıza inanıyorum" dedi. 
"TATİL UZARSA GÜZEL OLUR"
Ramazan Bayramı tatilinin uzaması halinde bunun turizme önemli katkısı olacağını da ifade eden Başkan Yücel, "
Alanya’da otel düzeylerinde turizm son yıla göre iyi bir artış olduğunu hep birlikte görüyoruz. Yeterli mi? Hayır. Ama konaklama olarak iyi bir ivme yakaladık. Bölgemizin en büyük sorunu bunu her zaman, her yerde söylüyorum; şu anda inşaat ve emlak sektörünün duraklamasından şehre biraz yansıması geç oluyor. İnşallah bu inşaat ve emlak sektörü canlanırsa şehre yansıyacağını inanıyorum. Ben turizmin daha iyi olacağını düşünüyorum. 
Bayram tatilinin kısa olmasından dolayı yerli turistte geçen seneki ivmeyi yakalamaya biliriz. Ama tabi ki bu zaman diliminde tatil uzatılırsa bölge için iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu. 
"HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK"
Yücel sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biliyorsunuz ki son günlerde gündemde Alanya’da son 30 yılın hayali diye nitelendirdiğimiz teleferiklerde bugün denemeler yapıldı. İnşallah yasal prosedürleri bitirebilirsek bayramda inşallah faaliyete girecek. Aynı zamanda da biliyorsunuz biz hep kadere inanan insanlarız. Güneş Enerji Santrali (GES) enerjisinin denemesini yaparak ilk defa trafolara enerjiyi verdik. Bunlar bölgemiz adına güzel şeyler, sevindirici haberler. İnşallah çalışmalarımız hızlı ve ivedi şekilde devam edecek."


'Balık bilmezse halik bilir'
Alanyaspor'a katkı vermediği iddia edilen Başkan Yücel, "Kulübümüzle ilgili neler yaptığımızı ve nerede olduğumuzu herkes biliyor. Çok fazla polemiğe girmeyeceğim ama yaptıklarımızı balık bilmezse halik bilir" dedi. Süper ligde mücadele eden Aytemiz Alanyaspor'a maddi yönden katkı vermediği yönünde hakkında iddialara yanıt veren Başkan Yücel, "Alanyaspor'un mücadele ettiği spor tesislerinin bakım, onarımı için yılda 1 milyon TL ödeme yapıyoruz. Bu sadece tesisler için ayırdığımız para. Bunun dışında kulübümüze yapılan katkıları anlatmamıza gerek yok. Bizim Alanyasporla ilgili ne yaptığımızı, ne yapacağımızı, nerde olduğumuzu herkes biliyor. Biz fazla polemiğe girmeyerek, yaptıklarımızı balık bilmezse halik bilir diyoruz. Bu konudaki iddiaların ve üretilen dedikoduların takdirini de kamuoyuna bırakıyorum" dedi. Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107