banner84

'Emekliyi, çiftçiyi, işçiyi ben anlarım'

MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar ''İşçi emeklisi çocuğuyum; işçinin sıkıntını bilirim. Emekliyim; dertlerinden anlarım. Çiftçiyim; narın para etmediğini, muzun ne hale düştüğünü bilirim'' dedi

'Emekliyi, çiftçiyi, işçiyi ben anlarım'

Alanya Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği Hıdırrellez Şenlikleri'ne katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, ekibi ile birlikte dün Alanya Ziraat Odası, Pansiyoncular Odası ve Minibüsçüler Odası'nı ziyaret etti. Oda Başkanı Turgut Musluoğlu ve yönetimi ile bir araya gelen Uyar, milletvekilliğine yönelik açıklamalarda bulundu. "Ben kendimi tanıtacak değilim. Sizden, içinizden biriyim" diyen Uyar, "Sizin geldiğiniz yerler toprak, gübre, ter kokuyorsa bizim de geldiğimiz yerler toprak, gübre, ter kokar. Parfüm kokusundan hazzetmeyiz, sevemeyiz" dedi. 

''HALİNİZDEN BEN ANLARIM''
Aynı zamanda odaya üye olduğunu hatırlatan Uyar, "Ne görev verirseniz yaparım. Şimdi o görevlerden bir tanesine talibim. Tabi ki mecliste doktora, mühendise, avukata, bürokrata ihtiyaç vardır. Ama benim asıl yapacağım iş bugüne kadar gerçekleştirdiğim gibidir. Ekabirin dilinden pek anlamam. Ama ihtiyaç sahibi olan dar gelirli, köylü, çiftçi, esnaf, emekli, gariban insanların elinden tutup da gözünün içine kaptığım zaman iki kelime ile yüreğinin çırpıntısını anlarım. Çünkü ben de aynı duyguları yaşayarak geldim buralara. İşçi emeklisi çocuğuyum; işçinin sıkıntını bilirim. Emekliyim; dertlerinden anlarım. Çiftçiyim; narın para etmediğini, muzun ne hale düştüğünü bilirim. Boş bir haritaya Alanya'nın köylerinin yerini çizip yollarını bağlayamazsam bırakırım bu işi. Bu insanların sesini duyuracak biri lazımsa o Cafer Hoca'dır" diye konuştu. 
''TELEFONUM HERKESE AÇIK''
Alanya'daki genel sıkıntıların il olmamasından kaynaklandığını vurgulayan Uyar, il olması için mücadele vereceğini ifade etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim beyannamesinde vaatlerini anlattığını aktaran Uyar, AKP iktidarının ülkeyi içeride ve dışarıda kötü duruma düşürdüğünü anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamına uygun davranmadığını, tarafsızlığı tanımadığını ifade eden Uyar, amacın diktatörlüğü getirmek olduğunu söyledi. Uyar, "Cafer Hoca sizden biri. Alanya'da destan yazdı. Birisine yardım eder ama kimse duymaz, reklam yapmaz. Telefonum herkese açık. Cevap veremediysem veya bana ulaşamayan olduysa mutlaka geri dönerim. Alanya'da 500 bin kilometre mesafe kat ettim. Belediye başkanını seçtik. Önce ile şimdiyi kıyaslayın. Mührü alıp halka verdik. Şimdi halk yönetiyor. Ne tehditler aldık ama yılmadık. 19 ilçe partili partisiz Cafer Hoca'yı sahiplenmiş durumda. Tek amaç Cafer Hoca'yı göndermek. Dürüstlük, adamlık, doğruluk toplumda yer ediniyor" şeklinde konuştu. 
Çıkmış olduğu yolda Uyar'a başarılar dileyen Musluoğlu ise "İnşallah seçilirsiniz ve Alanya için, sorunların çözümü için çalışırız" dedi. Uyar ve ekibi daha sonra Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ve Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak ile görüştü. Değirmenci ve Bacak ile de sohbet eden Uyar, Abdurrahman Alaattinoğlu İlkokulu'nda düzenlenen kermese de katıldı.  
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107