banner84

Görevden alınan Er; 'Mücadele şimdi başlıyor'

MHP İlçe Başkanı Er, Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından parti binası önünde partililerle vedalaştı. Er," Biz bu yola çıkarken yemin ederek çıktık. Bu asla bir veda değildir, asıl mücadele şimdi başlıyor" dedi

Görevden alınan Er; 'Mücadele şimdi başlıyor'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı olarak görev yapan Hilmi Er, genel merkez tarafından görevden alınmasıyla partililerle bir araya gelerek veda konuşması yaptı. Partililer Er'e tam destek vermek için parti binası önünde yoğun bir kalabalık oluşturdu. Alkışlar eşliğinde konuşmasını gerçekleştiren Er,"11.01.2015 tarihinde ülkücü iradenin oylarıyla göreve geldik.Onurla ve gururla yüklenmiş olduğumuz ilçe teşkilatı görevimiz, Genel Merkezimizin görevden alması ile son bulmuştur. Gönül isterdi ki bu basın açıklamasını, 12 yıldır bil fiil aralıksız görev yapmış olduğum teşkilatımızın çatısı altında yapabilmeyi, siz değerli dava arkadaşlarımla helalleşmeyi çok gören ve yapacağımız açıklamayı engelleyenleri sizlerin derin vicdanlarına havale ediyorum.Şahsım ve teşkilatım göreve geldiğim günden itibaren davamızı ve partimizi bir adım daha ileriye taşımanın mücadelesi içerisinde olduk. Üstlenmiş olduğumuz bu kutlu vazifeyi layıkıyla yapmaya çalıştık.Başımız dik geldik, başımız dik olarak görevi teslim ettik. Allahıma şükürler olsun görevden alınma sebebimiz; hırsızlık değil,arsızlık değil,yolsuzluk değil" dedi. 
'ÇOK MU ŞEY İSTEDİK'
Tek istediklerinin MHP'nin iktidara gelmesi olduğunu vurgulayan Er," Sizlerin talebi doğrultusunda teşkilatlarımızla ve parti tabanımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek “değişim “ talebine destek verdik.Amacımız, partimizi en hızlı şekilde iktidara getirmenin önünü açmaktı. Partimizin, ülkemiz için sigorta olmak vazifesinden çıkıp bu ülkenin ışığı olmasıydı. Türk Milliyetçilerinin iktidarında ülkemizin aydınlanmasıydı. Yüzde 12-15 bandında sıkışmış Milliyetçi Hareket Partisi ‘ni hak ettiği iktidara kavuşturmaktı.Ülkücü hareket artık iktidar olmak istiyor. Memleket sevdalıları artık ülkenin kaderinde söz sahibi olmak istiyor. Çok mu şeyler istedik?" dedi. 
'HİÇ BİR ZAMAN MEVKİ PEŞİNDE KOŞMADIK'
Ülkücü tavırlarını sergilemeye devam edeceklerini söyleyen Er,"  Bugüne kadar partimiz ve davamız için nasıl doğruları haykırdıysak, bundan sonra da aynı ülkücü tavrı sergilemeye devam edeceğiz.Her daim; önce ülkem, sonra partim,sonra da ben düsturu ile hareket ettik. Bizim herhangi bir koltuk sevdamız yok. Bizim sevdamız vatan sevdası, millet sevdası, bayrak sevdasıdır. Bizim sevdamız Alanya sevdasıdır. Hiçbir zaman küçük olsun benim olsun zihniyetiyle hareket etmedik. Ben değil, biz olabildiğimiz için başarılı olduk ve Alanya kalesinin burçlarına üç hilali diktik. Biz hiçbir zaman mevki ve makam peşinde koşmadık. Ben ve teşkilatım için dünyadaki hiçbir mevki ve makam ülküdaşlarımızın gönül makamından daha kıymetli değildir" diye konuştu. 
'PARTİMİZE ZARAR VERENLERİN ELLERİMİZ YAKASINDA OLACAK'
Ülkücü bir ailenin evladı olarak doğduğunu ifade eden Er,"  Ben ülkücü bir ailenin evladı olarak doğdum. Her zaman mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum Türk Milliyetçiliği davasının bir neferi olmaya devam edeceğim. Ben ve yönetici arkadaşlarım, başkan veya yönetici olarak doğmadık. Bizler dün ülkücüydük, bugün ülkücüyüz, son nefesimize kadar da ülkücü kalmaya devam edeceğiz. Ben ve arkadaşlarım dün itibari ile görevimizi teslim ettik. Bin bir güçlük ve meşakkat ile partimizin elde ettiği kazanımlara kim zarar verirse iki elimiz yakalarında olacaktır. Değerli Dava Arkadaşlarım, Bu dava nöbetimiz boyunca bizlere her türlü hoşgörüyü gösteren ve manevi desteklerini esirgemeyen başta ailem olmak üzere bütün yönetici arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum" dedi. 
'BU ASLA BİR VEDA DEĞİL'
Çalışma arkadaşlarına ve bir çok kişiye teşekkür eden Er,"  Sizlerle yol arkadaşlığı yapmış olmak, benim için mutlulukların en büyüğü. Sizlerle gurur duyuyorum. Allah sizlerden razı olsun. Kadın kolları Başkanım Necla Hanıma, Belde Başkanlarıma ve yöneticilerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum.Teşkilatımla uyum içinde çalışan Meclis Üyelerime, Ülkü Ocaklarımıza ve Ülkücü İşçiler Derneğimize ,Seçimlerde görev alan Sandık başı,Bina sorumlusu,müşahitlerimize,partimizin değerli üye ve delegelerine teşekkürü bir borç bilirim. Her daim bizlere güç verdiniz. Cenabı Allah hepinizden razı olsun. Ve Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel. Her zaman teşkilatımızla uyum içinde çalışan ve bizlerden desteğini esirgemeyen Alanya'nın gülen yüzü değerli Başkanıma ‘da teşekkür ediyorum. Son olarak siz değerli dava arkadaşlarım, İstemeden de olsa gönlünü kırdığım olduysa haklarını helal etmelerini diliyorum.Benim hakkım geçen kim varsa helal olsun. Değerli arkadaşlarım, biz bu yola çıkarken yemin ederek çıktık. Bu asla bir veda değildir, asıl mücadele şimdi başlıyor. “Yastığımız mezar taşı, yorganımız kar olsun, Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun “ Sağolun, varolun,Allaha emanet olun" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107