banner84

'Halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanamaz'

CHP Alanya İlçe Örgütü Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda konuşan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, konuşmasına Halk TV’nin 5 gün boyunca karartılmasını eleştirerek başladı.

'Halkın haber alma özgürlüğü kısıtlanamaz'

CHP Alanya İlçe Örgütü Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını koronavirüs tedbirleri kapsamında parti binasında yaptı. Toplantı öncesi CHP Alanya İlçe Örgütüne yeni üye kabulü yapılarak rozet takımı gerçekleşti. 
‘HALK TV İÇİN ALINAN KARARI ESEFLE KINIYORUM'
Toplantıya başkanlık eden CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Halk TV’nin 5 gün karartılma kararına tepki çekti. Karadağ yaptığı açıklamasında, “Halkın haber alma özgürlüğünün kısıtlanmamasından, basın mensuplarının cezaevlerinde çürümemesinden yanayız. Halk TV’nin 5 gün karartılma kararını esefle kınıyorum ve halkın haber alma özgürlüğünün hiçbir zaman kısıtlanmaması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
'YAPILANLAR KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL'
Konuşmasında Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısına da değinen Karadağ, “Ermenilerin bazı köylere tacizde bulunması kabul edilebilir değil. Ankara’da dört siyasi partinin bu konudaki ortak açıklamalarını destekliyorum” dedi.
BÖCEK, DÖRT GÖZLE BEKLENİYOR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında da bilgi veren Karadağ, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in bir an önce görevine dönmesini dört gözle beklediklerini ifade etti.  
'HİZMETLERDE AKSAMA YOK'
Alanya Posta Medya’ya geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Karadağ, Büyükşehir hizmetlerinde herhangi bir aksama olmadığına değinmişti. Bu açıklamasında tablet yardımı projesinden ve kış mevsimi için Alanya Belediyesi ile olan ortak çalışmalarından bahseden Karadağ, Haftalık Olağan Yönetim Kurulu toplantısında bu açıklamaları yineledi. -Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107