banner129

Haydi Alanya bir el de sen uzat

Yardım kampanyaları ile sürekli yardıma muhtaç insanlara yardımlarını esirgemeyen Ülkü Ocakları, Türkmenler için başlattıkları yeni bir yardım kampanyası için tüm Alanya halkının destek vermesini istediler

Haydi Alanya bir el de sen uzat
Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abil Gündoğdu, Türkmenlere gıda ve temizlik ürünü kampanyası başlattıklarını bildirerek, Alanya halkından destek istedi. Vatandaşlardan, hazır gıda kolisi, pirinç, bulgur, makarna, salça, mercimek, kuru fasulye, şeker, sıvı yağ, tuz, zeytin, hurma, tahin helvası, reçel, şehriye, un, konserve gıdalar, çocuk maması, çocuk bezi, çocuk ayakkabısı, çocuk iç giyim, diş fırçası, diş macunu, kahvaltılık çikolata, sabun, şampuan ve ıslak mendil yardımı beklediklerini söyleyen Gündoğdu, "Nakit para yardımı kabul edilmeyecektir. Yardım yapmak isteyen hayırseverlerin Şerif Kaan Şanlıtürk'ün 0 507 538 76 91 ve Burak Kalı'nın 0 554  503 08 36 numaralı telefonlarına ulaşabilirler" dedi.
'KOMŞUMUZ AÇKEN TOK UYUYAMAYIZ'
11 ayın sultanı Ramazan Ayı'nın başladığını, bu rahmet ve bereket ayında müminler arasında yardımlaşma ve dayanışma ruhunun had safhaya ulaştığını belirten Gündoğdu, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav), 'Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' buyurmaktadır. Coğrafyamızda yaşanan acılar da herkesin malumudur. Doğu Türkistan’dan Bosna’ya kadar uzanan Türk-İslam alemi yangınlar içerisindedir. Hemen yanı başımızda Irak ve Suriye’de görülen dram ise içler açısıdır. Müslüman ve Türk kimliği taşıyan birçok kardeşimiz yaşanan bu kaosta malını ve canını kaybetmiştir. Yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesi ve gelen terör tehdidinin bertaraf edilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 'Fırat Kalkanı Operasyonu' başlatılmış ve kadim yurtlarımızın bir kısmı terörden temizlenmiştir.
'NAKDİ YARDIM KABUL EDİLMEYECEK'
Operasyonlar sonrası Türkmen kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm mazlumlara kucak açılmış, terör örgütlerinden kaçabilen mazlumlar Türk devletinin ve Türk milletinin sinesine sığınmıştır. Milletimizin özünden filizlenen milliyetçi ülkücü hareket, Ülkü Ocakları aracılığıyla bölgedeki mağdur kardeşlerimizi yalnız bırakmamıştır. Düzenlenen yardım kampanyaları ile maddi ve manevi destek sağlanırken, Türk milletinin kardeşlerimizin yanında olduğu gösterilmiştir. Ancak kardeşlerimizin ihtiyaçları halen devam etmekte ve giderek artmaktadır. Burada aziz Türk milletine yine büyük iş düşmektedir. Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinden ilhamla, aziz Alanya halkını, başlattığımız kampanya ile soydaşlarımıza el uzatmaya davet ediyoruz. Yardım kampanyamız kapsamında, öncelikli ve acil ihtiyaç olan, tarafımızca belirtilenler haricinde ayni ve nakdi yardım kabul edilmeyecektir.
'YARDIMLARIMIZLA ÜMİTLER YENİDEN FİLİZLENECEK 
Yardımlarınız ile gönüller tekrar fethedilecek, genç dimağların ümitleri yeniden filizlenecektir. Ülkücü Hareket'in gönül coğrafyamız ile olan muhabbet köprüleri güçlenecek, soydaşlık ve yardımlaşma bilincinin şuuru nesiller boyunca etkisini hissettirecektir. Kampanyamız kapsamında soydaşlarımıza ulaştırılacak olan yardımlar, Türkiye genelindeki tüm il ve ilçe ocaklarımız tarafından kabul edilecektir. Kampanya sonunda ülkemizdeki göçmen soydaşlarımıza ve Fırat Kalkanı ile terörden arındırılan bölgede bulunan soydaşlarımıza yardımlar, bizzat Ülkü Ocakları’nın gözetiminde teslim edilecektir. Bu vesile ile düzenlediğimiz kampanyalara desteğini esirgemeyen ve bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan Alanya halkına şimdiden teşekkürlerimizi sunar, yapacakları yardımların kabul olmasını dilerim" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 18:21
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107