banner84

'Hayır'lı bir seçim olacak'

CHP İlçe Başkanı Takavüt, "Bu seçim, milletin kaderinin oylanacağı bir seçim olacak. Hayırlı bir seçim için önümüzdeki haftadan itibaren sokağa inip, seçmenlere Yeni Anayasa'yı anlatacağız" dedi.

'Hayır'lı bir seçim olacak'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısı bugün gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Ali Takavüt başkanlığında yapılan toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Ülkenin öncelliğinin ekonomi, terör ve işsizlikken son dönemde ülkenin önceliğinin referandum haline getirildiğini söyleyen Takavüt, "Anayasa Değişikliği Teklifi TBMM'den geçti, şimdi Nisan ayının başında referandum yoluyla halkın önüne geliyor. Ülke yangın yerine dönmüş durumda. Dolar 4 TL'ye dayanmış, benzin 5.5 TL olmuş. Pazardaki sebze ve meyve fiyatları adeta tavan yapmış. Vatandaşın gelir seviyesi düşmüş. Milli gelirden alınan pay her geçen gün eriyor ancak bir anda Başkanlık Sistemi gündeme oturdu" dedi. 
"İŞSİZLİK HAD SAFHADA" 
Ülkenin daha acil sorunları varken Başkanlık Sistemi dayatması ile karşı karşıya olduklarını söyleyen Takavüt, "Her gün şehit haberleri geliyor, halk artık kanıksadı. İşsizlik had safhada. Biz CHP olarak Alanya'da referandum çalışmalarına başladık. Sandık görevlilerimizi belirledik. Tüm sandıkların başında bir asil, bir de yedek görevlimiz olacak. 5'er kişilik gruplar halinde sahaya ineceğiz. En az 6 çalışma grubu olacak. Tüm mahalleler ziyaret edilecek. Bu ziyaretlerde ülkenin Başkanlık Sistemi ile felakete sürüklendiğini halka anlatacağız. Sandıktan 'Hayır çıkması için gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107