banner84

'İlçe ilçe gezip anlatacağız'

AESOB'un il başkanlarıyla esnaf temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla düzenlediği toplantıya MHP İl Başkanı Aksoy konuk oldu

'İlçe ilçe gezip anlatacağız'
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin düzenlediği İl Başkanları ve Oda Başkanları buluşmaları çerçevesindeki toplantıya, merkez ve ilçelerdeki 75 oda başkanı arasında Alanya'da faaliyet gösteren oda başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Aksoy, İl Başkan Yardımcıları Zeki Tunç, Mehmet Ali Tuna ve Hilmi Durgun toplantıda hazır bulundular. AESOB Başkanı Adlıhan Dere açılış konuşmasında,"Milliyetçi Hareket Partisinin değerli İl Başkanı ve onun değerli İl Başkan Yardımcıları, kıymetli Oda Başkanı arkadaşlarım, AESOB olarak düzenlediğimiz bugün üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz İl Başkanları ve Oda Başkanları toplantına hepiniz hoş geldiniz. Önceki haftalarda bu salonda Akparti İl Başkanı Sayın Rıza Sümer'i ve CHP İl Başkanı Sayın Mustafa Erdem’i ağırlamıştık. Bugünde davetimiz kırmayarak bizimle birlikte olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüş ve düşüncelerini bizimle paylaşacak olan Mustafa Aksoy ve yardımcılarını ağırlıyoruz. Katılımlarından ötürü kendilerine Birlikte yönetim kurulu ve tüm oda başkanlarım adına teşekkür ediyorum. Partisinin çalışmaları ve referandum süreci ile ilgili görüş ve düşüncelerini sözü MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy’a bırakıyorum" dedi.
'TEŞKİLAT OLARAK DEMOKRASİNN YANINDA YER ALDIK'
MHP İl Başkanı Mustafa AKSOY göreve geldiğinden bu yana İl yönetimi olarak yağmış olduğu çalışmalar ve 16 Nisan 2017’ de yapılacak olan 18 maddelik Anayasa değişikliği referandumu ile ilgili, “ Değerli Başkanlar, İl Yönetimi olarak 29 Mayıs 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Liderim Dr. Devlet Bahçeli tarafından İl Başkanlığı görevine atandım. Göreve geldiğimizden bu tarafa bizimle ve Genel Merkezimizle uyumlu çalışacak teşkilat yapılarını oluşturduk. 15 Temmuz’ da yaşadığımız hain kalkışma sürecinde başta Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere Antalya’da da İl Teşkilatı olarak Demokrasinin yanında yer aldık. Şehrimizin sorunlarına kayıtsız kalmayarak, görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaştık. Bir muhalefet partisi olarak ta özellikle yerel yönetimlerde her şeye muhalefet eden bir anlayışın yerine, yapıcı muhalefeti siyaset anlayışımızın merkezine oturduk. Her hafta bir ilçemize giderek, İl ve İlçe Teşkilatlarımız ile birlikte sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret edip ilçede kurulan Pazar yerlerinde vatandaşlarımız ile buluştuk.
'HERKESE SAYGILIYIZ'
Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz yasama döneminde parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerden oluşan ve her siyasi partinin eşit üye ile temsil edildiği bir anayasa uzlaşma komisyonu oluşturulmuştu. Bu komisyon çalışmalarını tamamladığında dört siyasi partinin üzerinde anlaştığı, 1982 Anayasasının 60 maddesinde değişiklik ile ilgili mutabakat sağlanmıştı. Ancak yasama sürecinin sona ermesi ve 60 maddelik anayasa değişikliği paketinin meclise gelememesi sebebiyle paket kadük olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanının halkoyu ile seçilmesi ve cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın seçildiği günden bu tarafa anayasayı sürekli çiğnemesi sebebiyle cumhurbaşkanının anayasal sınırlarına çekilmesi konusunda çağrı yaptığını hepimiz biliyoruz. Ancak cumhurbaşkanının bu çağrıları dikkate almadığını da biliyoruz. Sayın Genel Başkanımız bu fiili durumun anayasaya uygun hale getirilmesi, sorumsuz cumhurbaşkanlığı makamının halka hesap verebilir hale getirilmesi amacıyla 11 Ekim 2016 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi meclis grup toplantısında hükümete anayasa değişikliği ile çağrı yapmış, hükümette bu çağrıya uyarak 21 maddelik anayasa değişiklik paketini partimize sunmuşlardır. Partimizden Afyon milletvekili Mehmet Parsak ve AKP temsilcisinin katılımıyla taslak görüşülmüş; Genel Başkanımız ve Başbakan dönem dönem bir araya gelerek anayasa değişiklik paketini değerlendirmişler ve nihayetinde paket 21 maddeden 18 maddeye indirilerek son halini alıp parlamentoya getirilmiştir. 18 maddelik anayasa değişiklik paketinde Milliyetçi Hareket Partisinin görüş ve hassasiyetleri dikkate alınmıştır. Mecliste yapılan müzakerelerden sonrada 21 Ocak 2017 2. Tur oylamada 339 oy ile yasalaşarak referanduma gidilmesi kararı çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizler AKP’nin önceki dönemdeki yürüttüğü bize göre yanlış politikaları ile ilgili görüş ve düşüncelerimiz saklıdır. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreç ve ülke yönetiminde çok başlılığın sona erdirilmesi ile ilgili 16 Nisan’ da gerçekleşecek referandum da parlamentoda, nasıl evet dediysek bu referandumda da evet diyeceğiz. Yine Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi Biz Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet, Türklüğün bekası için Evet diyeceğiz. İlçe ilçe, ev ev dolaşarak anayasa değişiklik paketini vatandaşlarımıza anlatacağız. İnanarak ve anlayarak anayasa değişiklik paketine vatandaşlarımızın evet demesi için çalışacağız. Bu referandum oylamasında evet diyen vatandaşlarımıza da, hayır diyen vatandaşlarımıza da saygılıyız.” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107