banner84

'İlk 4'te Alanyalı olmalı'

AKP'li Başak'ın muhtarlar için düzenlediği toplantıda konuşan Mahmutlar Muhtarı Top, her partinin ilk dörtte Alanyalı aday koyması gerektiğini söyledi

 'İlk 4'te Alanyalı olmalı'
AK Parti Antalya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Başak dün sabah Alanya'nın mahalle muhtarları ile Utopıa Club'ta kahvaltıda buluştu. Muhtarların sorunlarını dinleyerek, çözümü noktasında da söz veren Başak, kırsal kesim için iş ve yüksek gelir sağlayacak projelerinden bahsetti. Başak, dağ ve orman köylülerini kalkındıracak verimli hayvan ırklarını yetiştirmek gibi projelerinin olduğunu ifade eti. 
"KIRSALA DÖNÜK PROJEM VAR"
BÜYÜK hedeflerle milletvekilliği yoluna çıktığını vurgulayan Başak, "Kimisi sadece kendisini anlatan el broşürü ile çıkıyor. Ben çıtayı yükseltmek istiyorum. Bazıları da 'Belediye seçimi değil ki proje neden' diyor. Ben halkın sorunlarını, sıkıntılarını çözecek, onların yaşam standartını, refahını, kazancını arttıcak projeler geliştirdim. Milletvekili olup bu projeleri hayata geçirmek istiyorum. Hatta ileride bakan da olabilirim. Ben siyasette aktif bir rol almak istiyorum" dedi. 
"YEMEK ATIĞINDAN GÜBRE ÜRETİLMELİ"
Başak, bir örneğinin Almanya'da bulunduğu yemek artıklarından gübre üretimi projesinin hem israfı kazanca çevireceğini hem de sadece Antalya bölgesinde 10 binin üzerinde kişiye istihdam sağlayacağını ifade etti. 
Başak, "Bana görev verilirse bu sizlerle beraber işbirliği yapacağım. Sizleri yakından ilgilendiren 2B var. 2Byi kimse çözmedi. Sizlerin neler çektiğini biliyorum. Çözmek için harita konusunda uzman olmak gerek ve benim bu konuda da projelerim var. Kanun hükmünde kararname gibi çözümler üretilmeli. Kadastro geçerken ayrılan yerler köyler veya belediyelere verilmesi ve 70-80 yıl süren hatta bitmeyen orman ile köylünün davalarının 5 yıl gibi kısa sürede bitirebilecek projeler geliştirdim. Sizlerin vereceği destekle iyi bir sıralamada yer alacağımı düşünüyorum. Herhangi bir şekilde görev almazsam bile bu projeleri sizlerle geliştirmeye hazırım. Muhtarlarımız ile pilot bölge seçerek kendimiz başlayabiliriz. Sizinle de yeni projeler geliştirebiliriz. Burada başarılı olacağımızı da inanıyorum." dedi. 
MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTILAR
Başak, konuşmasının ardından muhtarların sorularını cevaplayıp sorunlarına nasıl çözümler üreteceğini tek tek açıkladı. Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top, her partinin ilk dörtte Alanyalı aday koyması gerektiğini belirtti. Top, tıp fakültesinin Mahmutlar'da bulunan geniş arazilere yapılabileceğini, Antalya - Alanya arasına da acil olarak çevreyolu yapılması gerektiğini ifade ederek "Bu işin sağı solu yok, birlik zamanı. Prjoleriniz iyi düşünülmüş, saygı duyuyorum. Keşke daha önce bakanlıklar tarafından yapılsaydı" dedi. 
"KARAPINAR'A ÇİVİ ÇAKILMADI"
Sugözü Muhtarı Hasan Uysal, Kuzey Alanya'nın imar sorununu hatırlatarak "Sorunumuz çok, inşallah Allah sizi muvaffak eder de çözersiniz. Bir okulumuz dahi yok. İmar planı yok, ancak iki kata kadar izin veriliyor. Siyasetçileri arıyoruz, seçimden sonra telefonlarını değiştiriyorlar" diye konuştu. Karapınar Muhtarı Kadir Güneş, "Bir sene muhtarlık döneminde Karapınar'a bir çivi dahi çaktıramadım. Bir sağlık ocağı istiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Ancak açılması için 3500 nüfus gerektiği söyleniyor.İnşallah iyi bir yerlere gelirsiniz ve kırsal kesimlerin yararlanacağı iyi projeleriniz hayata geçer." dedi. Daha birçok muhtarın sorular yönelttiği Başak, soruları cevaplayarak her zaman istişare halinde olacaklarını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 17:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107