banner129

İYİ Parti'den zam tepkisi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, elektriğe yapılan yüzde 14.9'luk zammı eleştirdi. Apaydın, "Bu oranda bir zammı normalmiş gibi sunuyorlar" dedi.

İYİ Parti'den zam tepkisi

Özgür YILMAZ
İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda açıklama yapan Başkan Yücel Apaydın, elektriğe yapılan zammı ve İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı'nda yaşanann görev değişim sürecini anlattı. Apaydın, "Gün geçmiyor ki bir zamla daha karşılaşmayalım. Damat Berat'ın açıkladığı yeni ekonomik programa göre yıl sonunda büyük bir Eekonomik büyüme yaşayacakmışız. Tabii biliyorsunuz bir ülkenin ekonomik büyümesi ancak yapılan zamlarına bakılarak anlaşılabilir. Açlık, yoksulluk sınırı, enflasyonun vatandaşa etkisi, dış borçlar gibi birçok konunun hiçbir önemi yok. Ne kadar zam yaparsanız o kadar ekonominiz büyür. Elektriğe de yapılan yüzde 14.9 zam ile vatandaşlarımız ay sonunu nasıl getireceğini düşünüyor. Vatandaşlarımızın bu zammı düşünmesi de bir ekonomik büyüme öyle değil mi? Asgari ücretlinin vergi kesintilerinden dolayı maaşını eksik alacağı bu aylarda hep bir zam müjdesi veriliyorş. Müjde diyoruz, çünkü bu oranda bir zammı normalmiş gibi vatandaşlarımıza sunuyorlar. Gerçekten hangi hayal dünyasında yaşıyorlar kestiremiyoruz ama gerçek şu ki halkımız zorda, darda. Paraya ihtiyaç var diyerek fabrikaları özelleştirmeyi bilenler, kendisine yakın firmalara para desteği sağlamanın artık profesörü oldular. Aracında seyir halindeyken yan araçta gördüğü manzaradan rahatsız olan, uygulama başlatanların biraz daha halkın içine inmelerini bekliyoruz. Pazarlarda, marketlerde, okulda kısacası tüm kamusal alanlarda vatandaşlarımızın yanına çağırıyoruz. Zaten halka uzaktasınız, şimdi halkla aranızda uçurumlar var. Yapmayın artık insanlar geleceklerini düşünemiyor, bugününü kurtarmaya bakıyor. Ne çabuk unuttunuz çocuğuna okul pantolonu alamadığı için canına kıyan İsmail babayı. Ne çabuk unuttunuz çöken karanlıkta kendilerine ait olmayan bu ayıbı kapatacağını umarak pazarlarda sebze meyve tezgahından çürük sebze toplayan teyzeleri. Artık karanlıklar yönetenlerin ayıbını kapatmıyor, kapatamazda. Bizler İYİ Parti olarak bu karanlıkları güneş gibi aydınlatarak gün yüzüne çıkarmaya geldik. Halkımızın her zaman sesi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza sesleniyoruz gelin bu ayıba sizlerle güçlü bir şekilde dur diyelim. Ülkemizin daha aydınlık yarınlara ulaşması için İYİ Parti ailesine katılın. Türkiye'nin geleceğinde sizlerde olun, gelin geleceğimizi güzelleştirelim" diye konuştu. 
"KONGREMİZ ŞUBAY AYINDA"
Yeni yasama yılının olmasını temenni eden Apaydın, "Dün Antalya'da ilçe başkanları toplantısı yapıldı. İl başkanımız 19 ilçe başkanımızla 4,5 saat süren uzun bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda kendisinin ifade ettiği, her ilçeden talep edildiği takdirde ilçe başkanının önerdiği isimlerden yönetime alacak. İlçelerle irtibatı o yöneticiler üzerine kuracağını söyledi. Ayrıca il başkanımızın söylediğine göre kongrelerimiz şubat ayı içerisinde yapılacak. İl başkanımız buradaki parti yapılanmasına ilçeler ve il bazında tamamlamanın, İstanbul örneğinde olduğu gibi o başarının daha fazlasını göstererek Antalya'yı en başarılı illerden birisi yapmanın hesabı içerisinde, kendisinin de bu noktada başarılı olacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107